היועמ"שית גלי בהרב מיארה קראה היום (חמישי) לזמן לשימוע את ניצב אבשלום פלד, המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, וזאת על מנת שיגיב על התלונות והטענות שעלו נגדו בטרם תתקבל החלטה בעניינו בוועדה המייעצת לבחירת בכירים. ‏השר בן גביר תקף את ההחלטה בישיבת הערכת המצב השבועית: "לא משנה באיזה מועמד הייתי בוחר למפכ"ל - היועמ"שית היתה מנסה לפסול אותו, בעיניה כל קצין שאביא לא ראוי".

בן גביר מחפש "פודל" חדש: הסיבה למינוי אבשלום פלד למפכ"ל | נסטלבאום
מאחורי הקלעים: קרב על צמרת המשטרה - וחשש שמינוי המפכ״ל הבא מסתבך

היועמ"שית העבירה את חוות הדעת שלה אל יושב ראש הוועדה המייעצת בהקשר לדיון שאמור להתקיים ביום ראשון אחר הצהריים כהמשך לדיון הקודם בעניינו של ניצב אבשלום פלד.

כזכור, עלו חשדות לכאורה בעניינו של פלד לפני כתשע שנים במסגרת בנייה בלתי חוקית שבוצעה בביתו, וטענות על קשריו עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שמביע תמיכה מלאה שכן הוא זה שהציב את שמו של ניצב פלד לתפקיד.

השר איתמר בן גביר, מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי ואבשלום פלד בעת מינויו לסמפכ''ל (צילום: אלון חכמון)
השר איתמר בן גביר, מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי ואבשלום פלד בעת מינויו לסמפכ''ל (צילום: אלון חכמון)

גורמים בסביבת השר בן גביר הגיבו: "חוות דעתה של היועצת המשפטית לממשלה בעניין מועמדות ניצב פלד לתפקיד המפכ"ל הודלפה בחלקה לידי התקשורת, אבל עד לרגע זה כלל לא הועברה לשר. נזכיר: הבקשה לחוו״ד בעניין המפכ״ל המיועד הוגשה ליועצת על ידי השר עצמו, כבר לפני למעלה מחודש. כך נראית יועמ"שית שמתנהלת באופן שערורייתי, לועגת למינהל התקין, לחברי ועדת המינויים ולממשלת ישראל שהיא אמורה להיות הגורם המייעץ לה".