ירי בוצע הלילה (שני) לעבר שטח ישראל מרצועת עזה. האירוע החל באזעקת צבע אדום שנשמעה בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי "כיפת ברזל". זמן קצר לאחר שיגור הרקטה, חיל האוויר תקף מספר יעדי טרור במחנה צבאי של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה.
 
דובר צה"ל מסר כי "הוא רואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה. צה״ל ימשיך להגן על אזרחי מדינת ישראל ונחוש לפעול נגד כל פעולת טרור מרצועת עזה".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב בטוויטר בעקבות האירועים: "ביד אחת ממשלת ישראל מאכילה את החמאס וביד השנייה עושה נו נו נו. אין מדיניות עקבית, אין ראייה לעתיד ואין נכונות לגדוע את הטרור החמאסי. אין יוזמה, בקושי מגיבים. גם אוכלים את דגים מסריחים וגם מגורשים מהעיר".

האירוע מגיע לאחר שמסוקי קרב של צה"ל תקפו אמש שתי עמדות צבאיות של חמאס ברצועת עזה, בתגובה למטען שחובר לבלונים ושוגר אתמול בטיסן מרצועת עזה לשטח ישראל. דובר צה"ל מסר: "חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל ונגד טרור משטח הרצועה".
 
לפי דיווח פלסטיני, ירו המסוקים טילים לעבר מטרות המזוהות עם הזרוע הצבאית של חמאס בדרום הרצועה ובצפונה, לאחר שמוקדם יותר אתמול נחת הטיסן סמוך למושב גבעולים שבדרום מזרח הנגב. כוחות משטרה הגיעו למקום, וחבלן משטרתי פוצץ את המטען. לא היו נפגעים באירוע.