תמונות לוויין שצולמו ב-11 בינואר, ושפורסמו היום (שני) מראות כי איראן נמצאת בשלב היערכות מתקדם לקראת שיגור שני לוויינים חדשים לחלל. הצילומים, שפורסמו בדוח מודיעין של חברת ISI, מראים את ההיערכות במרכז החלל בסמנאן על שם ח'ומייני במדינה. להערכת החברה, הטיל שיישא את הלוויין כבר נמצא באתר ההרכבה, ועליו ועל המשגר מבוצעות בדיקות טכניות. 
 
כמו כן, נראה שאתר השיגור עצמו כבר ערוך לקליטת הטיל והמשגר, אליו יועברו מאתר ההרכבה. בתמונות נראים כלי רכב, ככל הנראה של אנשי צוות ומהנדסים, שהגיעו לאתר השיגור הראשי ואתר ההרכבה בימים האחרונים. המהנדסים ככל הנראה לוקחים חלק בהכנת הטיל והמשגר לקראת השיגור.  

אתר שיגור הלוויין האיראני. צילום: (ImageSat International (ISIאתר שיגור הלוויין האיראני. צילום: (ImageSat International (ISI

כזכור, איראן הגדילה באופן משמעותי את מספר ניסויי הטילים הבליסטיים שלה במהלך השנה האחרונה, כך לפי דיווח בחודש דצמבר בעיתון הגרמני "וולט". שיגורי הטילים, שיכולים להגיע לאירופה, מהווים הפרה בוטה של הסכם הגרעין. מדוח של שירותי מודיעין מערביים, שהגיע לידי העיתון הגרמני, עולה כי משטר האייתוללות הרחיב באופן משמעותי את היקף ניסויי הטילים הבליסטיים.

על פי המחקר, בשנת 2018 ערכה איראן לפחות שבעה ניסויים בטילים לטווח בינוני. בנוסף, נערכו לפחות חמישה ניסויים בטילים לטווח קצר וטילי שיוט, שהשימוש בהם מהווה הפרה של ההסכם שנחתם בין המעצמות לאיראן. במסגרת ההסכם, שנחתם עם המעצמות בשנת 2015, הסכימה איראן "לא לבצע פעולות הקשורות לטילים בליסטיים שניתן להשתמש בהם למטרות גרעיניות". 

אתר שיגור הלוויין האיראני. צילום: (ImageSat International (ISIאתר שיגור הלוויין האיראני. צילום: (ImageSat International (ISI