אתר קאסיון דיווח הבוקר (שלישי) כי שניים מאנשי משמרות המהפכה של איראן נהרגו בהפגזה הישראלית על מוצבים צבאיים אתמול בפרברי מחוז קונייטרה. האתר מצטט כלי תקשורת מקומיים בהם נטען כי בנוסף לשני ההרוגים נפצעו עוד כמה בהפגזה שכוונה לעבר בסיס איראני באזור. סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כינתה את המתקפה תוקפנות ישראלית על מחוז קונייטרה, שפגע בבית חולים הרוס במוצב בעיירה ג'באטא-אל-חשאב.

אתמול בשעות הערב דווח כי טנק ישראלי ירה שלושה פגזים לעבר אחד המוצבים בג׳באטא ובית החולים ההרוס בקונייטרה.על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, מדובר באזור הסמוך לגבול. הדיווח מגיע על רקע הפגישה הצפויה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בעוד עשרה ימים במוסקבה. השניים צפויים לדון בנוכחות האיראנית בסוריה ובתקיפות הישראליות במדינה השכנה מצפון, אליהן הקרמלין מתנגד. סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ריאבקוב, אמר היום כי התקיפות הישראליות בסוריה הן "לא מוצדקות ולא לגיטימיות", אך הבהיר כי ביטחונה של ישראל עומד בראש סדר העדיפויות של רוסיה. 
התקיפה האחרונה בסוריה המיוחסת לישראל היתה בינואר, כשמטוסי קרב ישראלים תקפו מטרות באזור דמשק. בעקבות זאת ביצע כוח קודס של משמרות המהפכה ירי של טיל לעבר החרמון וישראל הגיבה בתקיפה משלה נגד הכוח האיראני, שגרם, על פי דיווחים רוסים, למותם של ארבעה חיילים סורים. דיווח אחר הגדיל את מספר ההרוגים ל-11. 

ימים ספורים לאחר מכן, נפתחה אש לעבר חיילי צה״ל שפעלו במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה. הלוחמים הגיבו בירי. לא היו נפגעים בתקרית. בתוך כך, הבוקר הותר לפרסום כי על רקע המתיחות בתקופה האחרונה בדרום ובצפון, מערכת כיפת ברזל נפרסה בימים האחרונים בגוש דן.