זכריה זביידי וטארק ברגות נעצרו הבוקר (רביעי) בפעילות משותפת של שב״כ, צה״ל והמשטרה. בשב"כ ציינו כי המעצר נעשה "על רקע מעורבותם בפעילות טרור חמורה ועדכנית". 


זביידי הוא מפקד גדודי חללי אל אקצה של הפתח ונחשב למי שאחראי על מספר רב של פיגועים, כולל הפיגוע בסניף הליכוד בבית שאן. בעבר, כשהיה צעיר, הוא נורה ברגלו, דבר שהשאיר בו צליעה לכל חייו. בעבר אף עבד בישראל.

זביידי עם אבו מאזן ב-2004. צילום: רויטרס
 
זביידי נחשב לדמות מוערכת ברשות הפלסטינית, ואחד שקבע לא פעם את המדיניות האקטיבית של הפלסטינים, בעימותים עם ישראל. ב-2012 הוא נעצר בחשד לניסיון רצח מושל ג'נין, אך בסופו של דבר שוחרר מהכלא לאחר מספר חודשים. זביידי התפרסם גם בעקבות קשריו עם הישראלית טלי פחימה, שהתאסלמה.

לפני 13 שנה זביידי התראיין לעיתונאי צביקה יחזקאלי, ואף איים עליו שהוא לא יכול להיכנס לג'נין בלי לדבר איתו. באחד הרגעים הקשים הוא אף כיוון את הנשק לעבר מצחו של הישראלי. זביידי אמר אז: "תהיה עוד אינתיפאדה, ועוד עשר אינתיפאדות אם צריך. המצב גרוע, המלחמה נפתחת עם ישראל. אמרנו שיהיה פיגוע בתל אביב, יהיה, אף פעם לא תהיה הודנה. הילחמו בהם וכך יענישם אלוהים בידיכם".
בראיון שהעניק ליחזקאלי לפני מספר חודשים, אמר זביידי כי הוא מתגעגע לתקופת האינתיפאדה. "אני לומד עכשיו ספרות באוניברסיטת אבו דיס וכתבתי עבודה על המבוקשים. קיבלנו חנינה ונשפטנו אצל הרשות הפלסטינית. בהתחלה ישבנו בכלא, ואז יכולנו להסתובב בכל הגדה, אבל זה לא הפתרון לבעיה הפלסטינית. צריך לדבר על חיפה, נצרת, ולא על ג'נין. עד שאנחנו לא נחזור לבתים שלנו, זה לא ייגמר. אני לא מתגעגע לנשק, אני מתגעגע למהפכה ולאינתיפאדה. אני לא מחזיק עליי נשק", אמר זביידי בראיון. 

בתוך כך, המשטרה עצרה בשעות הלילה את מושל הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים ואדם נוסף בחשד לעבירות על חוק היישום ועבירות מרמה, זיוף והונאה. העבירות מתקשרות לסחר במקרקעין.