ירושלים ורבת עמון לא הצליחו להגיע היום (שישי) לפשרה בנושא שער הרחמים בהר הבית, כך דווח היום (שישי) בגלי צה"ל. על פי הדיווח, השליח הישראלי לירדן היה ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת. הפרסום סותר דיווח שפורסם הבוקר בעיתון הערבי לונדוני "א-שרק אל-אווסט" ובו נטען כי בתום מגעים שנמשכו לארוך הלילה, המצב צפוי להשתפר.
על פי הדיווח, בין הצדדים הושג לכאורה פתרון הנוגע למסגד באב א-רחמה שליד שער הרחמים במסגד אל-אקצא, לפיו ישראל תאפשר הכנסת חומרי בניין לשיפוץ המקום תחת הפיקוח של הווקף האסלאמי, שיסגור את המתחם בפני המתפללים בתקופת השיפוצים. על פי העיתון, משך זמן השיפוצים עשוי להימשך זמן רב מהמתוכנן. העיתון הוסיף עוד, כי ירדן, נותנת החסות למקומות הקדושים בירושלים, דחתה את הדרישה הישראלית לסגור את המתחם. מקור ירדני בכיר אמר כי "ישראל תאפשר הכנסת חומרי בנייה כדי לשפץ את המקום, אולם לא ברור מתי השיפוצים במקום יתחילו".

כזכור, פעילי ווקף פרצו בחודש שעבר למתחם הסגור בשער הרחמים והפכו את המקום, למרות צו בית משפט, למסגד. ברחבי יהודה ושומרון נשמעו אמש קריאות להתגייסות כללית בתגובה לצווי ההרחקה של בכירי הווקף. בסוף החודש שעבר, נעצר ראש מועצת הווקף בירושלים שייח עבד אל-עזים סלהב על רקע ההתפרעויות בהר הבית ובעקבות פריצת המוני מתפללים למתחם שער הרחמים.