מתגברת ההערכה בצה"ל שהירי אמש של שני הטילים לעבר תל אביב היה טעות של חמאס ולא פעולה מכוונת, זאת למרות ההבנה שמדובר באחריות של חמאס. במערכת הביטחון מציינים כי על אף שנראה שלא הייתה כוונה לבצע את הירי, התגובה הישראלית לא התחשבה בכך וצה"ל רואה בחמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה וממנה.

לפי ההערכה, מדובר בתקלה טכנית הקשורה לטיפול במערכות השוטפות של חמאס. עוד צוין, כי עדיין לא אותר הטיל השני שנורה אמש מהרצועה, ההערכה היא שהתפוצץ באוויר.

אזעקה בגוש דן


כזכור, צה"ל תקף במהלך הלילה כמאה מטרות טרור ברצועת עזה בעקבות שיגור הרקטות לעבר גוש דן. על פי הודעת צה"ל, "מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמאה יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה. בין יעדי הטרור נתקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה. המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור חמאס באיו"ש וזאת באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים כנגד ישראל ואזרחי ישראל".

בעקבות תקיפות צה"ל, במהלך הבוקר התרחשו שני מטחי ירי לעבר עוטף עזה - הראשון בסביבות השעה שש בבוקר והשני כשעה לאחר מכן. מדובר צה"ל נמסר כי המטח השני כלל ארבעה שיגורים לשטח ישראל וכיפת ברזל יירטה שלושה מהם.בעקבות הירי אל גוש דן הורו ראשי עיריית תל אביב וערים נוספות בגוש דן על פתיחת המקלטים. המוקדים העירוניים תוגברו, וכך גם צוותי השיטור העירוני.
האירוע אמש הגיע לאחר יום מתוח ברצועה. כוחות חמאס דיכאו בכוח ובנשק חם אזרחים שאזרו אומץ ויצאו להפגין ברחבי רצועת עזה נגד יוקר המחיה והמצוקה שבה הם שרויים. במחנה הפליטים ג'בליה תועדו אנשי חמאס יורים באוויר ומכים מפגינים. על פי דיווחים, אנשי זרוע הביטחון של חמאס אף החרימו מכשירי טלפון של עיתונאים שצילמו את האירועים. בצילומים נראה אחד המפגינים נגרר לתוך רכב ונלקח למקום לא ידוע. נעצרו מפגינים נוספים. המפגינים צעקו: "רוצים לחיות", "אוי לבושה", "אוי לחרפה", "המחירים עלו למעלה כמו אש".