פרקליטות מחוז דרום הגישה אתמול לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד פעיל הזרוע הצבאית של חמאס, יוסף מבחוח (27), מרצועת עזה, המייחס לו 14 אישומים בגין ביצוע עבירות רבות נגד בטחון המדינה. על פי כתב האישום, במהלך 2006 הצטרף הנאשם לארגון חמאס ובמסגרת פעילותו בזרוע הצבאית וביחידות מיוחדות אחרות של הארגון, השתתף במבצעים עמוד ענן ועופרת יצוקה, עסק בשמירות חמושות ובהנחת מטענים שמשקלם הגיע לכ-300 ק"ג. 

במהלך מבצע עופרת יצוקה, השתתף הנאשם בחפירת מנהרות, בהכנת מוקשים נגד טנקים וירה טילים קצרי טווח לעבר ישראל. 
 
עוד עולה, כי הנאשם וחבריו ירו את הטילים באמצעות שעוני הפעלה, בתדירות של פעם ביומיים במהלך ימי המבצע וכל פעם שלושה טילים. באחד המקרים, הפעילו הנאשם וחבריו את הטיימר וירו שלושה טילים, כאשר שניים שוגרו לעבר ישראל, התפוצצו באוויר ונפלו בשטח רצועת עזה, והשלישי פגע בקיר של בית ספר ברצועת עזה בקרבת מקום. בעקבות הפגיעה בקיר בית הספר, הופצה ברצועת עזה שמועה כי הפגיעה בבית הספר נגרמה מהפצצה ישראלית.
 

בנוסף, כך על פי כתב האישום, ביצע הנאשם יחד עם חברי החוליה מארבים נגד כוחות צה"ל, הניחו מטעני חבלה בין עצים וחיברו להם מנגנוני הפעלה, שנועדו להפעלה במידה וכוחות צה"ל יכנסו לאזור. לאחר המבצע, עסק הנאשם בשיפוץ מנהרות טרור. ביום 15.2.19, החליט הנאשם לחצות את גבול ישראל - רצועת עזה ולהיכנס לישראל שלא כדין. חיילי צה"ל עצרו את הנאשם מיד עם כניסתו לישראל.
 
כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות נגד בטחון המדינה של עבירות של ניסיון לרצח, חברות בארגון טרור, עבירות נשק, מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, הסתננות, ועוד.
 
הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.