לאחר הסערה שחוללה אשתו: שר החינוך נפתלי בנט, הטוען לתפקיד שר הביטחון, עלה לשידור היום (שני) בגל"צ ופתח בראיון לוחמני כנגד בכירי צה"ל ומדיניותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו וקודמיו בתפקיד שר הביטחון. בראיון, שהתרחש לפני שהחלה תגובת צה"ל לירי הרקטה למושב משמרת, טען בנט "מחבלים תמיד ירצו לרצוח יהודים". לדבירו, "הכתובת היא המדיניות הביטחונית של ישראל, שכבר 15 שנים היא חלשה, מדיניות של הכלה. לצערי, גם ראש הממשלה, שהוא ראש ממשלה טוב, לא מטפל בחמאס כמו שצריך. הוא פחות או יותר הרים ידיים מול הטיפול בחמאס, ואני קורא לו לתת לי את האחריות". 

"יורים לנו כבר שנה שלמה בלוני תבערה על הדרום", הוסיף, "ואז הם יורים על המרכז ולא קורה שום דבר. נתניהו נכשל מול חמאס, תן לי לטפל בזה. אני יודע מה לעשות, גם בצוק איתן ידעתי מה לעשות וכולם התנגדו".
מה קרה בבתי הכלא? זה בגלל המיסוך הסלולרי?
"זו בדיחה. בוא תבין את ההזיה של הסיפור הזה. יש מחבלים שרצחו, הם יושבים בכלא ומגניבים לתוך הכלא סלולר. אז מה הגאונים עושים? במקום להיכנס לתא ולהוציא להם את הסלולר, מפחדים לעשות את זה, אז מביאים מכשירים מתקדמים למיסוך סלולרי. אני אומר שבמקום להגיד למחבלים האלו 'רבותיי, אתם רצחתם יהודים ותקבלו מינימום של המינימום', אנחנו מפנקים אותם הרבה מעבר למה שמגיע להם מבחינת אמנת ז'נבה. למה? כי פוחדים".


בני גנץ.

 
אתה שנים אומר את זה, אבל אף פעם לא הפלת ממשלה או עשית צעדים קיצונים. אתה מדבר ממקום נוח.
"אתה חי במדינה הזאת? בישיבה של כל הקבינט, כולל עם יעלון וגנץ, כולם אמרו לא כשהצגתי תוכנית למתקפת מנע בהפתעה על המנהרות - ובסוף הלכו לאותו מבצע שהצעתי. זה יכל להיגמר בשלושה-ארבעה ימים עם מינימום הרוגים. זו דוגמה לכך שאני נלחמתי מול הכל הקבינט. מ-2014 לא שחררנו אף מחבל כי אני נאבק על זה. אני יודע מה לעשות נגד חמאס". 
"לנתניהו יש רקע של מינויים של אנשים שלא עושים את העבודה", טען בנט. "אני הייתי 10 שניים בהייטק, יש תירוצים ויש הצלחות. במבחן התוצאה בלתי מתקבל על הדעת שבמשך 15 שנה תושבי הדרום תחת רקטות, כל היום מספרים לנו שחמאס מפחד ומה עשינו לו". 
"במדינאות, בעבודה מול טראמפ, בכלכלה - נתניהו עושה עבודה טובה", הוסיף שר החינוך. "בניהול הביטחון הוא נכשל, בוודאי מול המחבלים. עובדה שאנחנו פוחדים מהם. שעה אחרי הרקטה הזו היה צריך לפרק את כל הבתים של המג"דים, המ"מים והמ"פים בעזה. זה בתור מנת פתיחה, לא לחכות לעכשיו".
למה לא פרשת כמו ליברמן?
"כי זה פחדנות. אני נלחם, ובדרך כלל מצליח, מה לעשות שעם שמונה מנדטים לא הצלחתי. אם נקבל יותר, 10-12, אהיה שר ביטחון ונטפל בעזה". 
"5 בבוקר, סירנות, ארבעה ילדים רצים בבית", אמר בנט, שגר ברעננה בה נשמע האזעקה גם כן. "שכולם יקפצו לי, שלא יספרו לי סיפורים. אנחנו חווינו את זה רק פעם אחת, כנסו לנעליים של תושב שדרות שאוכל חצץ כבר שנים. לא רוצה לשמוע סיפורים של אף אחד, צריך לטפל בזה, צריך להפסיק לספר לנו שיש חזית אחרת. רוצים שנטפל בעזה? תצביעו לנו"ץ

משה צ'יקו תמיר.


"צריך להפעיל את רוח רפול ומאיר הר ציון"

באשר לשר הביטחון הקודם, אמר בנט: "שליברמן יטפל בהנייה, יש לו עוד 48 שעות. אני הוכחתי את עצמי בצוק איתן, הוכחתי את עצמי כמ"פ במגלן ובמלחמת לבנון השנייה ובלבנון בשנות ה-90. אני יודע מה צריך, למען השם, לעשות". 

באשר ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר בנט כי "גם אם יתנו לי להיות ממלא מקום רה"מ ברוטציה, אני לא נכנס לקואליציה שלו". לדבריו, "הוא איש שמאל ואני איש ימין. גנץ התקדם דרך פשרות, תמיד הוא היה מועמד הפשרה ולא הותיר חותם בשום דבר. אני אטפל בעזה כמו שצריך, זה לא זבנג וגמרנו, אני כבר אומר, זה ייקח זמן". 
 
לאחר מכן, תקף בנט באופן ישיר את בכירי המערכת הביטחונית. "אני חד משמעית קובע שמרבית יוצאי צה"ל בשנים האחרונות ממש לא תרמו לביטחון ישראל, כי הם שבויים באותה קונספציה", טען. "מתי פעם אחרונה צה"ל למען השם ניצח? צריך להפעיל את רוח רפול, רוח מאיר הר ציון".

לטענתו, "גנץ כל הזמן עוזב מקומות. הוא אומר שהוא האחרון שעזב את לבנון, הוא הפקיר את צד"ל. אני שירתתי עם צד"לניקים במוצבים בעומק לבנון, הם מתו למענינו, ובני גנץ וכל המדיניות הזו הפקירה אותם ואז מתפלאים למה אין לנו בן ברית. אח"כ הוא נכשל כישלון מוחץ באיו"ש באינתיפאדה השנייה וזרקו אותו לפני חומת מגן". 
 
אתה מתאר מסלול של בן אדם שמתקדם מסא"ל לרמטכ"ל, ואתה טוען שהוא כשל בכל המקומות.
"זה ברור, מה אתה רציני? גם לסגן רמטכ"ל הוא מונה כי שניים רבו והוא בא שלישי. אף אחד לא כועס עליו. זה מה שצריך לשנות. צריך את הפייטרים שיובילו את צה"ל, אבל אני רואה אנשים כמו צ'יקו תמיר נזרקים מצה"ל בגלל איזה קשקוש, אחד אחרי השני המפקדים הכי טובים בצה"ל".
למה בירכת את גנץ כשסיים את תפקידו?
"אני אוהב את צה"ל ומברך אותו, אבל יש לי אחריות בסוף. שמתי לב שלא הצלחתם לצטט אפילו פעם אחת שצה"ל ניצח ב-15 השנים האחרונות. עכשיו צה"ל מזכיר לנו שחמאס בטעות שיגר, לא רוצה לשמוע את זה יותר. מי שפוחד לא יעז להניח את הצינור הזה שנקרא רקטה ולכוון אותו על ישראל. תאמין לי שלפוטין לא עושים את זה".

בהמשך, תקף בנט את ההדרכות שמעביר צה"ל וטען כי "צריך להפסיק את כל הקשקושים של סדנאות על מגדר וסדנאות לקצינים בכירים, ולהתמקד רק בדבר אחד: תתחילו לנצח את האויב. היתר חרטא ברטא".