לוחמי צה"ל, בשיתוף מג״ב והמנהל האזרחי הרסו הלילה (רביעי) את הדירה בה התגורר המחבל צאלח ברגותי בכפר כובר, כארבעה חודשים לאחר שזה ביצע עם אחיו שני פיגועים. הבית נמצא במרחב החטיבה המרחבית "בנימין" והוא נהרס כחודש לאחר ביתו של אחיו עצאם. כזכור, ברגותי ביצע בשנה שעברה, יחד עם אחיו, את פיגוע הירי סמוך ליישוב עפרה, בו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן ז״ל
כוחות צה"ל הורסים את ביתו של המחבל מעפרה. קרדיט: דובר צה"ל
ושבעה נוספים נפצעו. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול במטרה לסכל טרור ולשמור על הביטחון במרחב".

הרב רפאל איש רן, סבו של התינוק שנרצח בפיגוע בצומת עופרה, התייחס להריסת ביתו של המחבל בראיון ב"כאן ב'" ואמר: "הצעד הזה של הריסת בית המחבל צריך לשמש את מערכת הביטחון כדי להגיע ליעד והוא הרתעה. אנחנו רואים שזה לא מרתיע אותם". הוא הסביר כי "הם בונים את הבית מחדש. הרסו קומה אחת? חדר אחד? אין לי מושג".

צילום: דובר צה"ל
בנוסף, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש תשעה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירה. כמו כן, במהלך סריקות של לוחמי צה"ל בעיר חברון שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה", תפסו הלוחמים כספי טרור בשווי עשרות אלפי שקלים. פעילות זו מתקיימת כחלק מהמערכה כנגד כספים המשמשים לטרור.