למרות מעצרו של תאאר שעפוט, החשוד בקיום קשרים עם איראן במטרה להקים רשת ריגול נגד ישראל, נראה שבמשפחתו של העצור לא מכחישים את החשדות, ואף מתגאים בהם. דודו של שעפוט, שדיבר הערב (חמישי) עם חדשות כאן 11, הביע תמיכה במעשי קרוב משפחתו והגדיר אותם כפעולת התנגדות נגד הכיבוש. במהלך השיחה אמר דודו כי "אם איראן רוצה לסייע לפלסטינים, אנחנו איתה, אנחנו עם כל גורם שנלחם למען הפלסטינים", והוסיף כי שעפוט "אינו מרגל, אלא לוחם למען החופש. תגידו מה שתגידו, אנחנו בני מולדת עשוקה". כזכור, מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי, בשיתוף עם משטרת ישראל, עצרו בחודש אפריל את שעפוט, אזרח ירדני בן 32 שהתיישב בחברון, נשלח על ידי האיראנים לשטחי ישראל במטרה לבצע משימות שנועדו לקידום הקמת תשתיות ריגול בישראל וביו"ש, שישמשו את גורמי המודיעין האיראניים. תחילת הקשר בין שעפוט לבין המודיעין האיראני החל בלבנון עת פגש שם שני מפעילים דוברי ערבית מהמודיעין האיראני שהציגו עצמם בכינויים "אבו צאדק" ו"אבו געפר". בהמשך לפגישה הראשונה שהתקיימה כאמור בלבנון, התקיימו במהלך השנים 2018-2019 עוד מספר פגישות בין שעפוט למפעיליו האיראניים, אשר נערכו בלבנון ובסוריה.

במהלך הפגישות הונחה שעפוט להקים תשתית עסקית בישראל אשר תשמש כיסוי לפעילות איראנית עתידית, ככל הנראה לטובת השגת נגישות לישראל ולשטחי יו"ש, וגיוס מרגלים שיסייעו באיסוף מודיעין בהתאם לאינטרסים האיראניים בשטח. לצורך כך הונחה שעפוט לבחון אפשרויות עסקיות וליצור קשרים עסקיים בישראל ובשטחי יהודה ושומרון.


במסגרת פעילותו החל שעפוט בביצוע מחקר שטח. בעת כניסותיו לישראל ביולי-אוגוסט 2018 ובאפריל 2019 החל ביצירת קשרים עם גורמים בשטח במטרה שאלו יסייעו לו במשימותיו. במסגרת הקשר עם מפעיליו האיראניים, שעפוט יזם והציע להם, ואף קיבל את אישורם, להקמת מפעל בירדן שיעסיק עובדים שיעים אשר יהווה עוגן לטובת פעילות איראנית עתידית מול ישראל ואיו"ש.
 
מפעיליו האיראניים של שעפוט הביעו נכונות להשקיע סכומים גבוהים, כחצי מיליון דולר כסכום התחלתי, ובהמשך כספים רבים נוספים ככל שיידרשו, לצורך ביסוס פעילותו בשטח. עוד במסגרת הקשר העבירו המפעילים האיראניים לשעפוט אמצעי לתקשורת מוצפנת ששימש לתקשורת ביניהם ובאמצעותו הועבר מידע ותואמו פגישות.

עוד עלה במהלך החקירה כוונת המודיעין האיראני להסתייע בשעפוט לטובת העברת כספים לפעילי טרור באיו"ש ובישראל. בסיום ביצוע הפעולות לשמם נשלח לישראל,  צפוי היה שעפוט לצאת לאיראן לצורך השלמת הכשרתו כסוכן וביצוע הכשרות מתקדמות בתחומי הריגול והמודיעין. איתורו ומעצרו של שעפוט על ידי שב"כ סיכל תוכניות אלה וכן הביא לסיכול הפעילות שתוכננה ע"י גורמי המודיעין האיראני, באמצעותו.