מתיחות בדרום: לוחמי צה"ל עצרו הערב (שישי) שני חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. על אחד מהחשודים נתפס סכין. החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. היום, כמו בכל יום שישי, התחדשו ההפגנות על גדר המערכת, בחמישה מוקדים שונים. 40 פלסטינים נפגעו, בהם 22 מירי חי, בעימותים עם צה"ל במסגרת "צעדות השיבה" ברצועת עזה, כך טען משרד הבריאות של חמאס. כ-7,500 פלסטינים הפגינו בגדר הגבול עם ישראל.
המשלחת הביטחונית המצרית דחתה בפעם הרביעית ברציפות את הגעתה לרצועת עזה, זאת למרות שהיא נמצאת בישראל כבר מיום רביעי. הם לא ציינו את הסיבות לדחייה, אך על פי ההערכות העיכוב בהגעתם נובע בעיקר מתגובה שלילית של הפתח ושל הרשות הפלסטינית בעניין הפיוס הפנים פלסטיני. עם זאת, גורמים בחמאס אמרו הבוקר לעיתון הלבוני "אל אחבאר" כי "במסלול ההבנות עם ישראל יש התקדמות יחסית, למרות האיומים משני הצדדים".
 

בעיתון נכתב כי מספר הסוחרים שאושר להם לעבור דרך מעבר ארז לגדה המערבית עלה לחמשת אלפים, הזרמת הדלקים נמשכת וכך גם פתיחת הים בפני הדייגים. עם זאת, המקור הסביר כי "ישנם אתגרים חדשים שעלולים לפגוע בהבנות הרגיעה במהלך השבוע הקרוב". מדובר במועד בו צפויים הקטארים להעביר את הפעימה הנוספת למשפחות העניות.הפלגים הפלסטיניים להסלים את המצב אם ישראל תתנה העברת הכספים להקמת פרויקטים של תשתיות אזורי התעשייה במזרח הרצועה, במטרה להעסיק חמשת אלפים עובדים פלסטינים. על פי ההערכות, כספים אלה יביאו לבנייה מחדש של מפעלים שנהרסו בעשר השנים האחרונות בסבבי המלחמות מה שיביא לשגשוג והפעלת המפעלים הללו לשיפור הכלכלה העזתית. 

בתוך כך, על פי דיווחים מרצועת עזה, יחידות זוארי להפרחת בלוני תבערה ותופת מחדשת את הפעילות שלה, בשל מה שהן מכנות "סחבת ישראלית ביישום ההבנות".