דביר שורק, תושב עפרה בן 19, הוא החייל ותלמיד ישיבת ההסדר שנרצח בפיגוע בגוש עציון. גופתו נמצאה הלילה (חמישי) סמוך לישיבת מגדל עוז בה למד עם סימני דקירה ומצוד מתנהל אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע. משפחתו של דביר היא משפחה מוכרת בציונות הדתית. אביו, יואב שורק הינו הוגה דעות ופובליציסט. סבו של דביר, הרב בנימין הרלינג ז"ל, נרצח על ידי מחבלים שתקפו בירי קבוצת מטיילים ישראליים ליד הר עיבל באוקטובר 2000.

יוסי פרומן, המחנך של דביר: "זאת אבידה גדולה מאוד בשבילנו, הוא היה עלם חמודות. עדין, רגיש וטוב לב. הוא נסע לקנות מתנות למורים שלו, זה מאוד מאפיין אותו, ועם הספרים האלה הוא נרצח. סיטואציה שממחישה איזו נשמה טובה הוא היה. ב-20:00 קלטנו שהוא לא חזר לישיבה. בהתחלה וידאו שהוא לא בישיבה ולאט לאט, ככל שעוברות השעות, אנחנו מבינים שזה לא נראה טוב, עד שאתה מבין שזה איום ונורא והוא נרצח".
הרב שלמה וילק, ראש הישיבה בה למד שורק, סיפר בגל"צ כי גופתו נמצאה מחובקת עם ספרים שקנה לרבנים שלו להכרת תודה. "מדובר בבחור שנמצא בתוך עולם של יראת שמיים ושמחה וטוב. תמיד מסתובב עם חיוך על הפנים, לפעמים המראה החיצוני שלו מסתיר את הטוב והחוכמה ואהבת כל אדם", סיפר הרב. "באמת היה בקשר עם בעלי חיים ובני אדם. החליט ללמוד בישיבה שיש בה מפגשים בין-דתיים, תורה, שיש בה הרבה משפחה, לא משנה מי האדם, כל הסוגים של תלמידים: חילונים, דתיים, ערבים, כל מי שאפשר לשמוע אותו". 

האזור בו בוצע הפיגוע. צילום: אריה סביר, TPS


"היה אחד מהאנשים היותר מסורים, קשה לתפוס שהוא איננו. קשה לעשות רדוקציה לחברה לשוליים שלה, תחושת הביטחון בדרך מתערערת בכל המובנים. אנחנו כרגע עסוקים בלדבר עם התלמידים לאחר לילה שכולנו לא ישנו, עסקנו בחיפושים בכל מקום ורק בבוקר נודע לנו על ממדי האסון הזה", הוסיף וילק. "הוא הלך לירושלים לקנות מתנות לרבנים שלו כהכרת תודה ובדרך חזרה קרה הפיגוע הנורא הזה. הוא נמצא מחובק עם הספרים שהוא קנה. אנחנו מזועזעים מזה. לאן ממשיכים עכשיו? בעיקר לדקה הבאה ולשעה הבאה".