כוחות הביטחון החרימו היום(שישי) רכב מסוג יונדאי אקסנט, בבית פג'אר, כך דווח בתקשורת הפלסטינית. עוד דווח כי הבעלים של הרכב - עמאר מנסור ת'וואבתה בן ה-29 נעצר.  מוקדם יותר היום, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שישי) בשידור חי שערך בדף הפייסבוק הרשמי שלו למצוד אחר המחבלים שרצחו את דביר שורק ז"ל בגוש עציון, והבטיח: "אנחנו הולכים לתפוס את המרצחים האלה". רה"מ אף ציין כי "לפי דיווח שקיבלתי לפני שעה קלה, אנחנו בדרך לשם וזה לא ייקח הרבה זמן עד שהדבר הזה יתברר".
חיילי צה"ל בסריקות אחר רוצחיו של דביר שורק ז"ל. צילום: דובר צה"ל

 

אתמול הגיע רה"מ לזירת הפיגוע, ואמר כי "החקירה מתקדמת ונבוא איתם חשבון. אני יכול רק לומר לכם שאנחנו רואים כאן את הסימנים שהרכב עשה אחרי המעשה הפשע... בשנים האחרונות כוחות הביטחון מצאו את כל המרצחים, ואין לי ספק, גם על סמך מה ששמעתי, שאנחנו נשיג את מי שביצע את הרצח הנפשע הזה".

כזכור, הרצח אירע בכביש הגישה לקיבוץ מגדל עוז בגוש עציון, שם נמצאת ישיבת “מחניים”, שבה למד. במערכת הביטחון חוששים שהתוקפים ינסו לבצע פיגועים נוספים, וכן מודאגים מגל פיגועים חדש בהשראת הרצח הנוכחי. ריכוז המאמץ של מערכת הביטחון בשלב הזה הוא בניתוח המודיעין והממצאים השונים שנאספו בזירת הפיגוע.גופתו של שורק נמצאה בסביבות השעה 3 לפנות בוקר, לאחר כמה שעות של חיפושים וסריקות, שהחלו עם קבלת הדיווח הראשוני על היעדרותו בסביבות השעה 23:30. מאוחר יותר התברר כי הרצח עצמו התבצע בסביבות השעה 20:30, במרחק של כ־100 מטרים משער הכניסה הראשון בכניסה הצפונית של מגדל עוז, ומאות מטרים ספורים מהישיבה שחזר אליה.