יואב, אביו של דביר שורק שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון בלילה שבין יום רביעי לחמישי השבוע, התייחס הערב (שבת) למעצר שני חשודים בביצוע הפיגוע, והודה לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסתם. "אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסת המחבלים, אף שצר לנו שנתפסו חיים. אנו שמחים שדביר הי"ד לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט", אמר שורק. 


"העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו", הוסיף האב האבל. כזכור, מוקדם יותר היום הודיעו צה"ל, המשטרה והשב"כ כי במהלך השבת נעצרו שני צעירים פלסטינים החשודים בביצוע הפיגוע. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה". הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. העצורים הם נציר סאלח חליל עצאפרה, בן 24, תושב בית כאחל, פעיל חמאס, וקאסם עארף חליל עצאפרה, בן 30, גם הוא תושב בית כאחל. כמו כן, לוחמי צה"ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש אותם לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

שורק, שהתגייס לצבא במסגרת ישיבת הסדר, אך לא התחייל והחל את שירותו, נמצא ללא רוח חיים עם סימני דקירה על גופו בסביבות השעה 2:30 לפנות בוקר בלילה שבין רביעי לחמישי. בערב רביעי הוא יצא מהישיבה בו הוא לומד על מנת לקנות ספרים למוריו כשסמוך לשעה 9 בערב דווח על היעדרותו. כוחות הביטחון ערכו חיפושים סמוך ליישובו תוך שימוש באיכון הטלפון הסלולרי שלו והוא נמצא במהלך הלילה כשהוא ללא רוח חיים עם סימני דקירות. נבדק חשד כי החייל נחטף, נרצח והובל לזירה השנייה, שם הושלכה גופתו.

אחד החשודים בביצוע הפיגוע לאחר המעצר. צילום: דובר צה"לאחד החשודים בביצוע הפיגוע לאחר המעצר. צילום: דובר צה"ל


ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר על המעצר: "אני משבח את השב"כ וכוחות הביטחון שלכדו את רוצחיו של דביר שורק ז"ל תוך 48 שעות. בשנים האחרונות כוחותינו שמו ידם על כל המרצחים הפלסטינים שפגעו בישראלים והיום הם עשו זאת שוב. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה בכל החזיתות".
 
יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, ברך את כוחות הביטחון על תפיסת החשודים וקרא לתגובה של ממשלת ישראל. גנץ כתב בחשבון הפייסבוק שלו הערב: "כוחות הביטחון הישראליים שוב הוכיחו  נחישות - הם עצרו את החשודים ברצח דביר שורק ז"ל ומנעו פיגוע בעל השלכות אסטרטגיות קשות בעוטף עזה. זוהי עוד הוכחה ליכולות המבצעיות של צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל".
 
"שורת האירועים האחרונה שכוללת את שני ניסיונות החדירה מהרצועה, פיגוע גדול שנבלם בירושלים ואת רצח דביר שורק ז"ל, מחייבת תגובה של ממשלת ישראל כדי למנוע את הפיגוע הבא. המשך שחיקת ההרתעה תביא לצערי לסבב נוסף ואלים. כשאנחנו נוביל את הקבינט החמאס ידע שאם יהיה סבב הוא יהיה הסבב האחרון. נכריע את החמאס צבאית, נשיב את השקט ונחזיר את הבנים הביתה״, הוסיף.