רב-טוראי ב', תצפיתנית בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, היא החיילת שזיהתה בליל שבת את חוליית המחבלים שניסתה לבצע חדירה סמוך לגדר המערכת.
תיעוד מזיהוי חוליית מחבלים סמוך לגדר בצפון רצועת עזה. צילום: דובר צה"ל
דובר צה"ל מסר הבוקר (שני) כי "רב"ט ב' פעלה בזריזות ובמקצועיות, זיהתה את החשודים, הקפיצה את כוחות צה״ל וסייעה בסיכול חוליית המחבלים".
התצפיתנית סיפרה על התקרית: ״קיבלתי התרעה על תנועה חשודה בשטח. התמקדתי בנקודה וזיהיתי חמש דמויות מתקרבות אל עבר הגדר הבנתי שמדובר בחמושים וישר הקפצתי כוחות שריון ואוויר לנקודה בהכוונתי, הכוחות חתרו למגע והאירוע הסתיים בצורה חיובית. בדיעבד, אני מרגישה גאווה וסיפוק מתוך הבנה שביצעתי את התפקיד בצורה הטובה ביותר ובהצלחה״.

צה"ל פרסם אתמול תמונות ראשונות ותיעוד מתקרית ניסיון חדירתם של חמישה מחבלים מרצועת עזה לשטח ישראל, שאירע בשבת. במהלך האירוע ירו כוחות צה"ל לעבר חמישה חשודים חמושים שהתקרבו לגדר המערכת בצפון הרצועה, וכאמור ניסו לחצות את הגבול לישראל. 


לפי דיווחים מרצועת עזה, מדובר היה בחוליה משולבת של חמאס, הג'יהאד האסלאמי ופתח, שיצאה מתוך מנהרה. בעזה דיווחו על שלושה מחבלים הרוגים בתקרית. 

כזכור, בשבת נשמעו אזעקות צבע אדום במספר ערים ויישובים בעוטף עזה לאחר ששלוש רקטות שוגרו מרצועת עזה לעבר יישובי העוטף. שניים מן השיגורים יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל, רקטה שלישית נפלה בשטח פתוח אך רסיסיה פגעו בחצר בית בשדרות. האזעקה נשמעה בעיר שדרות, בקיבוצים גבים, ניר עם, מכללת ספיר, ביישוב איבים ובחוות שקמים.