עברו אימונים באיראן: צה"ל פרסם הבוקר (שני) את פרטיהם של המחבלים שחוסלו אתמול כשניסו לשגר רחפנים לישראל מסוריה. על פי הודעת הצבא, שני ההרוגים הם חאסם יוסוף זאביב, יליד 1996 ויאסר אחמד צאהר יליד 1997, שניהם מלבנון. עוד הוסיפו בהודעת דובר צה"ל כי ההרוגים שהו באיראן מספר רב של פעמים בשנים האחרונות, ושם עברו אימונים יעודיים להפעלת כלי טייס בלתי מאוישים ורחפני נפץ.את האימונים עברו שני המחבלים תחת הדרכת כוח אל קודס האיראני, הכוח האחראי על פעילות צבאית מחוץ לאיראן מטעם משמרות המהפכה, והוא זה שהנחה את זאביב וצאהר במהלך ניסיון הפיגוע ששובש בתקיפה של חיל האוויר. כזכור, אתמול תקף צה"ל חוליה של מפריחי רחפנים שפעלו להוציא פיגוע לעבר ישראל באמצעות כלי הטיס הבלתי מאויישים. 
 
ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, התייחס לתקיפה, וחשף כי "בימים האחרונים ניסו שלוחיה של איראן בסוריה לשגר רחפני נפץ לשטח ישראל". לדבריו, "מעקב מודיעיני חשף את היערכות החוליה במבנה איראני, בהובלת סולימאני, ואפשר את סיכול נסיון הפיגוע". בתוך כך, דוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI) חושף את צילומי הלוויין של האזור שהותקף בסוריה אמש.

המחבלים באחת מטיסותיהן לאיראן, בחברת ״Mahan Air”, לצרכי הכשרה. באדיבות דו"צהמחבלים באחת מטיסותיהן לאיראן, בחברת ״Mahan Air”, לצרכי הכשרה. באדיבות דו"צ


דובר צה"ל רונן מנליס הסביר כיצד חשפו בצה"ל את הניסיון האיראני לפגוע בישראל. לדבריו, ביום חמישי האחרון כוחות צה"ל בחזית צפון רמת הגולן זיהו ארבעה מחבלים כשהם עוסקים בניסיון לממש את הפיגוע, או חלק ממנו, זאת בהסתמך על ממצאי המודיעין. הוא סיפר כי חוליית המחבלים גרה בווילה עם גינה ענקית ובריכה.
 
בשלב זה, לדבריו, בצה"ל שיבשו את מאמצם, מתוך מטרה לשפר את האחיזה המודיעינית. הוא ציין כי "היה פה ריכוז מאמץ מודעיני ברמה הגבוהה ביותר, ובעקבותיו אנחנו מגיעים לנ"צ של מחסן ובית בכפר באמצע סוריה, שבו נמצאת אותה חוליית שיגור. הצלחנו לשבש את יכולתם לממש את הפיגוע המתוכנן ביום חמישי והמשכנו לעקוב אחריהם, עד שאמש התקבלה ההחלטה לתקוף את המבנים בעקרבא, מתוך ההבנה שהמודיעין שלנו מבוסס ויציב, ומתוך ההבנה שהמחבלים מתכוונים לממש את הפיגוע בשעות המיידיות שאחרי התקיפה".