צה"ל הודיע כי רחפן ישראלי הופל אתמול בלילה ליד הכפר ראמיה שבדרום לבנון על ידי חיזבאללה. בהודעה שפרסם ארגון הטרור בערוץ הטלוויזיה שלו, אל מנאר, דווח כי הרחפן נמצא בידי הארגון. 

הלילה נשמעו שלושה פיצוצים באזור אל-בוכמאל בסוריה הסמוך לגבול עם עיראק - כך דווח בעיתון "אל-קבס" היוצא לאור בכווית. לפי הדיווח, התקיפות כוונו ככל הנראה ליעדים של מיליציות שמובלות על ידי משמרות המהפכה, בהם בסיסי חיזבאללה הנמצאים בשטח סוריה. עוד דווח כי בחודשים האחרונים הגבירו המיליציות האיראניות את נוכחותן בגבול עיראק-סוריה.

כזכור, איראן הקימה בסיס צבאי חדש בסוריה והיא מתכננת לאכלס אותו באלפי חיילים. לפי הדיווח, הפרויקט האיראני המסווג, שנקרא "מתחם אימאם עלי", אושר על ידי ההנהגה הבכירה בטהרן, ובנייתו הובלה על ידי כוח אל-קודס האיראני. הרשת האמריקאית חשפה תמונות המראות מבנה חדש בגבול סוריה-עיראק, וטענה כי מדובר בבסיס האיראני החדש.

מומחים מטעם ISI, שסקרו את התמונות, טוענים כי במקום ניתן יהיה להציב טילים מונחים מדויקים בחמישה בניינים חדשים שנבנו לאחרונה והוקפו בתלוליות עפר. לפי התמונות, בחלק הצפון-מערבי של הבסיס הוצבו 10 מחסנים, כמו גם מבני אחסון טילים. ב-ISI אמרו עוד כי ניתן יהיה לסיים את הבנייה במהלך החודשים הקרובים, וכי בתוך זמן קצר לאחר סיום הבנייה יהיה ניתן להפוך אותו לפעיל.