ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) לאירוע בו כ-30 מתנחלים תושבי יצהר תקפו חיילי צה"ל וגינה את התנהלות המתנחלים. "אני מבקש לחזק את לוחמי ומפקדי צה"ל שעושים לילות כימים כדי להגן על ביטחונם של כל אזרחי ישראל, ללא יוצא מן הכלל", אמר נתניהו והוסיף כי הוא "מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל. לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".


 

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, גינה גם הוא את תקיפת חיילי צה״ל ואמר כי הוא רואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור החטיבה המרחבית "שומרון". "הרמטכ"ל הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין. הרמטכ"ל קובע שלא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידי אלה המוגנים על ידם", נמסר. עוד נמסר מצה"ל כי בשיחה משותפת בין הרמטכ״ל לראש השב"כ, נדב ארגמן, ולממלא מקום מפכ"ל משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, הוחלט לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו. 

בתוך כך, בהנהגת יצהר גינו את תקיפה החיילים שהתרחשה סמוך להתנחלות ואמרו כי מדובר באירוע חמור ביותר וכי הם דורשים מנוער הגבעות לעזוב את ההתנחלות ומסירים מהם לחלוטין את חסות היישוב. "אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר, ועד להודעה חדשה, מסירים לחלוטין את חסות היישוב מנוכחותם כאן, על כל המשתמע מכך", נכתב מטעם מזכירות יצהר.

השר בצלאל סמוטריץ' גינה גם הוא את האירוע. "יורד מאגרא רמא של תפילת הושענה רבה המרגשת לבירא עמיקתא של הידיעה המתסכלת על האלימות החמורה שהופעלה הלילה נגד חיילי צה"ל. אני מצטרף לאמירה הברורה של תושבי יצהר שגינו בכל תוקף את האירוע החמור בידי קומץ אלים ובלתי מייצג. האחראים למעשה חייבים להיתפס ולבוא על עונשם במלוא החומרה", כתב סמוטריץ' בטוויטר. 

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, אמר: ״מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה. אני מגנה כל אירוע בו תוקפים חיילים, מפקדים ואזרחים באלימות פיזית ומילולית בכל תוקף. אני רואה חומרה רבה באירועים האחרונים. צה״ל וכוחות הביטחון בפיקוד המרכז פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית שומרון על מנת למנוע פעולות מסוג זה ולהבטיח שמירה על הביטחון ושגרת החיים בקרב תושבי הגזרה".


 כאמור, במהלך הלילה התפתחה הפרת סדר בהשתתפות כ-30 מתיישבים אשר יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו. בנוסף, נפצע חייל צה"ל באורח קל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל מגנה בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה".