שר הביטחון, נפתלי בנט, והרמטכ״ל אביב כוכבי, הגיעו היום (רביעי) לתרגיל מבצעי של חטיבת השריון 188 ברמת הגולן. בשיחה עם עיתונאים אמר בנט כי "ככל שאיראן תנסה להתבסס על אדמת סוריה - היא תשקע בחולות סוריה. אנחנו מגבירים את הלחץ". בתרגיל נכחו גם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת ׳געש׳, תא״ל אבי גיל, ומפקד חטיבה 188, אל״מ ניר רוזנברג.

"אני מסיים עכשיו ביקור בפיקוד הצפון", אמר בנט בפתח דבריו. "יש לנו חיילים ומפקדים, ובראשם אלוף הפיקוד והרמטכ"ל, שיודעים את העבודה ויודעים להגן על הצפון. המולות באיראן יושבים ושולחים אלינו את זרועות התמנון שלהם כדי להקשות ולייצר טרור על אזרחי ישראל. ככל שאיראן תנסה להתבסס על אדמת סוריה - היא תשקע בחולות סוריה. סוריה הולכת והופכת להיות ווייטנאם של איראן. אנחנו מגבירים את הלחץ. לאיראן אין מה לחפש על אדמת סוריה. נמשיך לשמור על גבולות המדינה".
 
בנט וכוכבי בתרגיל חטיבת 188. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחוןבנט וכוכבי בתרגיל חטיבת 188. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון


עוד התייחס השר לחשיפת רשת הטרור ביהודה ושומרון שפורסמה על ידי צה״ל והשב"כ: "כוחות הביטחון והשב"כ חשפו רשת מחבלים ענפה של החזית העממית ביהודה ושומרון, אותה רשת שבין השאר אחראית לרצח רינה שנרב ז"ל. רינה - בסוף הגענו למחבלים. אנחנו נמשיך לרדוף אחרי כל מחבל ומחבל לפני שהוא פוגע בנו".

התרגיל שבו נכח בנט דימה לחימה במתווה צפוני בשילוב כוחות שריון, חי״ר, הנדסה קרבית, חיל האוויר, ועוד. הלוחמים תרגלו לחימה בשטח מורכב, צפוף וסבוך בשילוב יכולות מודיעיניות והתקפיות מתקדמות שיובילו להכרעת והשמדת האויב באם צה״ל יידרש לכך.