ועד הרבש"צים הארצי וההסתדרות הלאומית הודיעו הבוקר (שישי) כי החל מיום ראשון הקרוב, כלל רכזי הביטחון במדינת ישראל יחלו את משימותיהם השוטפות מידי יום החל מהשעה 10:00 בבוקר. עוד הוסיפו כי "המשך ניתוק הקשר עם גורמי צה"ל ימשך". אחד הרבש"צים סיפר בשיחה עם "מעריב": "אני צפויים להמשיך במאבק, ואף להחריף אותו במהלך השבוע, עד כדי השבתה כללית, מלבד במקרים של פיקוח נפש".
רכזי הביטחון הישוביים, מגבול לבנון בצפון עד גבול רצועת עזה ומצריים בדרום, דורשים משר הביטחון נפתלי בנט, הסדרה של תנאי העסקתם ושל מרכיבי הביטחון ביישובים, ומפצירים פעם אחר פעם בפקידי משרד הביטחון ובשר נפתלי בנט, להיפגש בכדי להסדיר סוגייה זו.
 כזכור, משמעות ההכרזה על סכסוך העבודה היא שרכזי הביטחון רשאים לפעול בצעדים ארגוניים שונים לרבות עיצומים, עיצומים חלקיים ושביתה כחלק ממימוש זכות ההתארגנות וקידום מטרותיהם אל מול מעסיקם.

מוועד הרבש"צים הארצי וההסתדרות הלאומית נמסר כי "אנו פועלים כל עת בכדי לקדם את סוגיית העסקת רכזי הביטחון ואת הפגיעה בקיצוץ מרכיבי הביטחון ביישובים בכלל מדינת ישראל. עד כה נתקלנו באטימות והתעלמות מוחלטת מצד משרד הביטחון, כשעדיין מסרב לשבת עמנו לשולחן הדיונים, זאת לאחר הכרזה על סכסוך עבודה ונקיטת הליכי מחאה של התנתקות מצה"ל".
"לצערנו, אנו מאולצים לנקוט בצעדים נוספים נגד משרד הביטחון", הוסיפו בוועד, "אנו תקווה כי נציגי משרד הביטחון ישימו קץ למצב זה וימנעו נקיטת צעדי מחאה נוספים  והשבתה כללית. הם ציינו עוד כי "כלל רכזי הביטחון ביישובי מדינת ישראל, הינם חלק בלתי נפרד מצה"ל, פועלים ונכונים לילות כימים ולכל משימה. אנו גאים להיות שליחיה של המערכת הצבאית ואין לנו דבר ועניין כנגד צה"ל, היישובים או המועצות". הרבש"צים סיימו בקריאה לשר הביטחון נפתלי בנט - "תפסיק להפקיר אותנו!".