קצין בכיר במשרד הפנים העיראקי אמר לערוץ האמריקאי בשפה הערבית "אל-חורה" כי אחת המיליציות שנתמכות בידי איראן בעיראק, מנסה להסתיר טילים בליסטיים שקיבלה מטהראן. הקצין ציין כי הטילים מועברים ממחסני אמל"ח של המיליציה למשאיות אזרחיות, שמתניידות באזורים מאוכלסים בבירה בבגדד. הג'י חמיד, עוזר מפקד כוח קודס קאסם סולימאני בבגדד ומפקח על המליציות של גדודי חיזבאללה, ביקש ממנהיגי לרוקן את מחסני הטילים שהשיגו מאיראן לאחרונה, כך לטענת גורם שסירב להזדהות.
הוא הוסיף כי ההוראות מתייחסות למחסנים הממוקמים במחנות של המליציות של גדודי חיזבאללה, והובלתם במכולות על ידי משאיות אזרחיות. התוכנית נחשפה עם מעצרו של אדם שהיה מעורב בפיגוע במהלך פעולה של הצבא האמריקאי והעיראקי. "מדובר בכ-50 עד 70 משאיות, והן נעות ברחובות הבירה", ציין, "הן מוצבות בכיכרות מרכזיות לפרקי זמן שונים, במטרה להידמות לכלי תחבורה מסחריים". הגורם אישר בשיחה עם הערוץ כי "הטקטיקה זו התבססה על מידע מודיעיני של משמרות המהפכה וכוח קודס לצורך פעולות חיצוניות, וביקש ממיליציות של חיזבאללה לאמץ אסטרטגיה של אחסון במקומות ניידים".

כזכור, לא פעם הואשמה ישראל בתקיפה ובהרס מוחלט של שיירות נשק שנסעו ברחבי עיראק. בחלק מהמקרים הן הספיקו להגיע לשטחי סוריה, והותקפו באזור מעבר הגבול באל-בוכמאל. הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי התייחס לנושא בנאום שנשא ביום רביעי בכנס השנתי השמיני "צה"ל והחברה הישראלית", לזכרו של רא"ל (מיל') אמנון ליפקין-שחק ז"ל. הוא ציין כי צה"ל לא ייתן לטהרן לבסס את כוחותיה בגזרה הצפונית ובעיראק וכי הצבא נערך לעימות מוגבל עם האיראנים.
"כשעיראק עם כוחות קודס הופכת לאיזור בלי משילות, אז אמל"ח עובר שם על בסיס חופשי - ולא ניתן שהדבר הזה יעבור בלי טיפול", הוסיף, "לא ניתן לאיראן להתבסס במרחב הצפוני ואפילו לא בעיראק". כוכבי ציין כי "במובן הזה שאמרתי שנוספו אויבים - איראן לא היתה אויב מיידי והיום היא כן. היא הייתה מי שנמצאת מעבר להרים". עוד אמר: "יהיו מקרים בהם נסתכן שהדבר ייקח אותנו לעימות או סף עימות. גם איראן ממשיכה לצד המגבלות לבנות ולייצר טילים שמגיעים לישראל. מדובר במאות טילים. התעשייה האיראנית קרובה מכל לזו הישראלית".