מערכת כיפת ברזל עוד לא אמרה את המילה האחרונה: רק בשבוע שעבר חשף משרד הביטחון טכנולוגיית לייזר שתאפשר יירוט של ירי רקטי, והיום (ראשון) מודיעה מנהלת 'חומה' במפא"ת (המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון, כי השלימה בהצלחה סדרת ניסויי יירוט של מערכת הנשק "כיפת ברזל". הניסויים בוצעו בהובלת חברת רפאל משדה ניסויים בדרום הארץ, סדרת הניסויים התקיימה 10 שנים לאחר ניסוי היירוט הראשון של מערכת "כיפת ברזל" בחודש ינואר 2010. ממנהלת חומה נמסר כי "הצלחת הסדרה מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה".

בסדרת הניסויים נבחנו יכולות המערכת, בגרסת פיתוח חדשה ומתקדמת, במספר תרחישים, אשר מדמים איומים עתידיים, שעימם עשויה המערכת להתמודד בזמן עימות.

ראש מנהלת 'חומה' במפא"ת שבמשרד הביטחון, משה פתאל: "סדרת הניסויים המוצלחת שהשלמנו במערכת כיפת ברזל, בוצעה עשר שנים בדיוק לאחר ניסוי היירוט הראשון במערכת. לאורך העשור האחרון ביצענו עשרות יירוטים במסגרת ניסויים ויותר מאלפיים יירוטים מבצעיים. המערכת שנבדקה בסדרת הניסויים הנוכחית היא מערכת משודרגת ומשופרת בהשוואה למערכת  המבצעית היום. כשנמסור אותה לצה"ל היא תאפשר לחיל האוויר להתמודד הרבה יותר טוב עם האיומים  הצפויים בזירה."

סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת הגנה אווירית בחברת רפאל, פיני יונגמן: "סיימנו את סדרת הניסויים במאה אחוזי הצלחה. המערכת יירטה את כל האיומים, ששוגרו לעבר האזורים שהגנו עליהם במסגרת הניסוי. היום אפשר לומר שמדינת ישראל מוגנת יותר, מעבר למה שמערכת כיפת ברזל יכלה לספק לפני סדרת הניסויים שהשלמנו זה עתה".