בלון נפץ התפוצץ היום (ראשון) מעל בית בשדרות. לא היו נפגעים, ונסיבות האירוע טרם התבררו. עיריית שדרות הודיעה כי בעקבות דיווח של תושבים למוקד העירוני על קול פיצוץ באחת השכונות, יצאו כוחות הביטחון והשיטור למקום אך לא מצאו אינדיקציה לסיבת הפיצוץ.

כזכור, מטען נפץ, שחובר אל מספר בלונים, נחת ביום שישי באשדוד לאחר שהתעופף לאורך קו החוף. המשטרה הוזעקה למקום וסגרה את הזירה לציבור, כדי לאפשר לחבלנים לנטרל את החפץ החשוד. לאחר הטיפול של הגורמים המקצועיים, התגלה כי זה אכן מטען חבלה.

העיתון הלבנוני "אל־אח'באר" דיווח בסוף השבוע כי חמאס מסרב להקדיש יותר זמן למתווכים במטרה ליישם את הרגיעה ברצועת עזה, לטענתו בעיקר לאור העיכוב מצד ישראל ביישום סעיפים חשובים לתקופה ארוכה, ולכן פניו להסלמה.

כחלק מההסלמה חזרו פעילים פלסטינים בשבוע האחרון לשגר עפיפוני ובלוני נפץ ותבערה לעבר שטח ישראל, כאשר ביום שישי בערב אותר ונוטרל צרור בלונים חשוד בשדרות. בלילה שבין חמישי לשישי תקף מסוק קרב של חיל האוויר מטרה בצפון הרצועה, בתגובה לשיגור בלוני נפץ לעבר עוטף עזה.

בדיווח בעיתון הלבנוני נמסר כי גורמים בחמאס זועמים על אי אספקת תחנת הכוח בגז, ודורשים את הגדלת כמות החשמל החיצונית, נוסף לצורך באלטרנטיבה כלכלית שתשפר בקביעות את המצב ברצועה. זאת, ללא צורך במענק הקטארי, המוענק מדי חודש ל־70 אלף משפחות עניות. 

עוד נמסר כי "יחידות לחץ" של הארגון נערכות לחזור לפעילות בשטח ביומיים הקרובים, כשהבולטת בהן היא פעילות "הבלבול הלילי", שמטרתה להטריד את תושבי עוטף עזה באמצעות גרימת פיצוצים והפעלת אזעקות וקולות המדמים מצב מלחמה.