חבלני המשטרה הוזעקו היום (שני) לעיר שדרות לאחר שצרור בלונים, אליהם חובר חפץ חשוד, נחת באמצע הרחוב ואותר על ידי עוברי אורח. המשטרה הודיעה כי המקום נסגר עד לסיום טיפול זהיר ומקצועי שיעביר את הסיכון מהחפץ.

מוקדם יותר היום, הוזעקו חבלני משטרה לשטח פתוח בסמוך ליישוב מסילת, ציון שליד בית שמש, לאחר שאותרו שם צרור בלונים חשודים, חבלן המשטרה טיפל בחפץ החשוד.

גם אתמול אותרו בלוני נפץ מעל העיר שדרות, לא היו נפגעים. כזכור, מטען נפץ, שחובר אל מספר בלונים, נחת ביום שישי באשדוד לאחר שהתעופף לאורך קו החוף. המשטרה הוזעקה למקום וסגרה את הזירה לציבור, כדי לאפשר לחבלנים לנטרל את החפץ החשוד. לאחר הטיפול של הגורמים המקצועיים, התגלה כי זה אכן מטען חבלה.

העיתון הלבנוני "אל־אח'באר" דיווח בסוף השבוע כי חמאס מסרב להקדיש יותר זמן למתווכים במטרה ליישם את הרגיעה ברצועת עזה, לטענתו בעיקר לאור העיכוב מצד ישראל ביישום סעיפים חשובים לתקופה ארוכה, ולכן פניו להסלמה.

כחלק מההסלמה חזרו פעילים פלסטינים בשבוע האחרון לשגר עפיפוני ובלוני נפץ ותבערה לעבר שטח ישראל, כאשר ביום שישי בערב אותר ונוטרל צרור בלונים חשוד בשדרות. בלילה שבין חמישי לשישי תקף מסוק קרב של חיל האוויר מטרה בצפון הרצועה, בתגובה לשיגור בלוני נפץ לעבר עוטף עזה.

בדיווח בעיתון הלבנוני נמסר כי גורמים בחמאס זועמים על אי אספקת תחנת הכוח בגז, ודורשים את הגדלת כמות החשמל החיצונית, נוסף לצורך באלטרנטיבה כלכלית שתשפר בקביעות את המצב ברצועה. זאת, ללא צורך במענק הקטארי, המוענק מדי חודש ל־70 אלף משפחות עניות. עוד נמסר כי "יחידות לחץ" של הארגון נערכות לחזור לפעילות בשטח ביומיים הקרובים, כשהבולטת בהן היא פעילות "הבלבול הלילי", שמטרתה להטריד את תושבי עוטף עזה באמצעות גרימת פיצוצים והפעלת אזעקות וקולות המדמים מצב מלחמה.