מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, התריע היום (חמישי) כי העורף הישראלי עלול להיות חשוף לתקיפת סייבר בשעת מלחמה. "כשמסתכלים על החזית האזרחית, אני לא בטוח שכל הגורמים מוכנים במידה שווה וצריך להסתכל על החוליות החלשות בשרשרת", אמר ידעי בוועידת השלטון המקומי MUNI EXPO 2020 בתל אביב.

"האיום שמונח לפתחה של מדינת ישראל היום הוא גדול בסדרי גודל שלו מאשר זה שהיה מונח מ-1948 ועד היום", הזהיר ידעי. "עלינו להבין כי התפיסה בצד השני השתנתה וגם היקפי הירי תלול מסלול בכמותו, במשקלו ובעוצמות יכולת הדיוק שלו. האתגר הפך להיות רב זירתי, רב ממדי".

"זה לא אותו ירי מטריד שפגשנו בצוק איתן ובמלחמת לבנון השנייה. זה ירי שיש לו יכולת להפריע בצורה משמעותית בחלק מהמקומות ואף לשתק פונקציות בעורף. בעבר יכולנו לעשות הפרדה של חזית ועורף אך היום ההפרדה הזו חסרת משמעות. כשהורגים מח"ט ברצועת עזה גם תל אביב יכולה להיעצר למספר שעות. ולכן, בשל הקשר ההדוק הזה, אף אחד לא יילך לתמרן בלבנון או בעזה ובטח לא ידאג להאריך את ימי הלחימה אם הוא לא סבור שהעורף מתפקד כראוי. במידה רבה תפקוד העורף הוא פוליסת הביטוח של ההתקפה. זה לא יהיה פשוט לעשות את הניצחון כל כך מובהק אם העורף לא יהיה מספיק חזק".