צה"ל אישר הלילה (שני) שחיל האוויר תקף שורת יעדים השייכים לארגון הג'יהאד האיסלאמי בסוריה, דרומית לבירה דמשק. שר הביטחון, נפתלי בנט, התייחס למתיחות בצפון בכנס ירושלים "בשבע", ואמר כי "ביממה האחרונה חיסלנו לפחות שישה מחבלים, אבל לא רק בעזה, אלא התקדמנו לפגיעה במקור הבעיה. הרתעה לא נבנית ברגע״.

מוקדם יותר דווח בסאנא, סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, כי מערכות ההגנה האוויריות באזור הופעלו בעקבות מה שהוגדר כ"תקיפה עוינת". במהלך הלילה אישר ארגון הטרור כי שניים מפעיליו, בני 24 ו-23, נהרגו במהלך התקיפות. "מרכז המעקב הסורי" דיווח כי מספר ההרוגים בתקיפה עומד על שישה.

האירוע הזה הגיע במקביל לתקיפות צה"ל במספר מוקדים ברצועת עזה, שבאו בעקבות אזעקות צבע אדום שנשמעו לאורך שעות הערב, והחרישו את אזור אשקלון, שדרות ועוטף עזה, לאחר שממספר מטחי רקטות נורו מכיוון רצועת עזה. כזכור, מוקדם יותר אירעה תקרית בה נהרגו שני מחבלי הג'יהאד האיסלאמי על ידי כוחות צה"ל, לאחר שניסו להניח מטען חבלה.

תוצאות תקיפת צה"ל ברצועה. צילום: רשתות ערביות

דובר צה"ל מסר בהודעתו כי "לפני זמן קצר תקף צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ דרומית לעיר דמשק שבסוריה, וכן עשרות יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברחבי רצועת עזה. באזור עאדליה בפאתי דמשק שבסוריה הותקף אתר של ארגון הטרור גא"פ, המהווה עוגן משמעותי של הגא"פ בסוריה. באתר מבצע הגא"פ מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה. בנוסף, מיוצרים מידי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית. לפני כשעה הותקפו עשרות יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה. ברפיח הותקפו תשתיות תת-קרקע ואתרים לאחסון חומרי גלם המשמשים לייצור רקטות".
 
בהודעה נמסר כי בנוסף "בחאן יונס הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור גא"פ, ובה מתחם לאימון ירי טילי נ"ט וציוד צבאי המשמש את הכוח הימי של ארגון הטרור. כמו כן, בבית להיא הותקף מתחם אימונים צבאי של ארגון הטרור גא"פ. התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון הפיגוע הבוקר על גדר המערכת ולשיגור  הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. צה״ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה. צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר שטח ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

כזכור, מוקדם יותר החודש דווח בכלי תקשורת ערביים על תקיפה נוספת שיוחסה לישראל בשדה התעופה בדמשק, ממנה נהרגו שבעה בני אדם ובעקבותיה הופעלו מערכות ההגנה האוויריות באזור.