הותר לפרסום: איה ח'טיב, אזרחית ישראלית בת 31 מכפר ערערה, נעצרה לפני כחודש בידי השב"כ בחשד שהופעלה כסוכנת בידי החמאס. היום (ראשון) הוגשה לבית משפט השלום בעכו הצהרת תובע, ובימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום.

בחקירתה של ח'טיב, נשואה ואם לשניים, בשב"כ עלה כי גויסה לפעילות עבור חמאס על ידי מחמד פלפל, בן 29, תושב בית לאהיה ומחמד חלאוה, בן 32, תושב ג'בליה, שניהם פעילים בזרוע הצבאית של הארגון, "עז אלדין אלקסאם". השניים גייסו את ח'טיב, אשר עסקה בפעילות הומניטארית עבור נזקקים ברצועת עזה, לטובת מימון של פעילות ותשתיות טרור, ביצוע משימות עבור חמא"ס ובהמשך איסוף מודיעין בטחוני לטובת קידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים. התקשורת בין ח'טיב לשני פעילי הטרור בוצעה באופן מבצעי וחשאי.

במסגרת הקשר עם אנשי החמאס, העבירה להם ח'טיב מאות אלפי שקלים תוך הונאת ארגוני סיוע ואזרחים תמימים אשר תרמו כספים מתוך מטרה שאלו יגיעו לחולים ונזקקים ותוך ניצול מצוקתם של חולים להם ניתנו היתרים לטיפול רפואי הומניטארי ופעילות עסקית של תושבים רצועת עזה. חלק מהכסף שהעבירה ח'טיב למפעיליה בחמאס יועד למטרות טרור מובהקות ובכלל זה סיוע בבניית מנהרות, הקמת מחרטה והקמת מבנים לטובת הפעילות השוטפת של חמאס.

בנוסף, העבירה ח'טיב לחמאס ציוד לטובת שימוש שוטף של פעילי חמאס בזרוע הצבאית של הארגון, ואף בחנה אפשרויות להעברת  ציוד רגיש נוסף שהיה עלול לשמש לבניית מנהרות ולתצפיות על כוחות צה"ל. ממצאי החקירה בשב"כ מלמדים כי ח'טיב אף העבירה מידע עבור חמאס, ובכלל זה מידע אודות תנועת כוחות צבא במהלך אחד מסבבי הלחימה עם רצועת עזה.