הרמטכ"ל אביב כוכבי הגיב הבוקר (שישי) לאירוע החמור שהתרחש בלילה, במהלכו הושלכו בקבוקי תבערה לעבר רכב של משמר הגבול, ומסר כי "השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוחות ביטחון הממלאים את משימתם להגנה על אזרחי ישראל היא אירוע טרור חמור ביותר, המבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה".

לדבריו, יש לגנותו ולהוקיע את מבצעיו בכל פה ולוודא את העמדתם לדין. "נמשיך לפעול במלוא החומרה הנדרשת, תוך שילוב זרועות עם רשויות האכיפה והחוק, נגד הפשיעה שהפכה טרור, על כל ביטוייה, המהווה פוטנציאל להסלמה בגזרה", הוסיף כוכבי, "אני מבקש לחזק את לוחמי מערכת הביטחון העומדים על משמרם וימשיכו לעשות זאת במקצועיות ובמסירות״.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן התייחס גם הוא לתקרית ואמר: "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ובהם נגיף הקורונה, בוחר נוער עברייני בגבעת ׳קומי אורי׳ בדרך הטרור ומיידה בקבוקי תבערה לעבר כוחות משמר הגבול שהיו במשימה בטחונית ביישוב". הוא ציין כי "מדובר באירוע  חמור ביותר שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש". בהמשך דבריו הדגיש כי "נפעל באופן נחרץ מול אותם העבריינים. אני מגנה בתוקף אלימות מכל סוג כלפי אזרחים, שוטרים וחיילים ומחזק את ידיהם של לוחמי משמר הגבול".

כזכור, שלושה בקבוקי תבערה הושלכו במהלך הלילה לעבר רכב משמר הגבול של משטרת ישראל ביציאה מיצהר. בתקרית לא היו נפגעים אך נגרם נזק קל לרכב. במג"ב רואים את האירוע כפעולת טרור שכוונה לעבר הלוחמים. גורמים במג"ב מסרו כי הבקבוקים הושלכו לעבר הרכב הממוגן שעשה דרכו מהיציאה מהיישוב יצהר עם לוחמים שסיימו פעילות לאכיפת צו שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי". לאחר האירוע הגיעו כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל מבצעים כדי לבצע סריקות לאיתור החשודים.

ממג"ב נמסר כי "מדובר באירוע טרור חמור מאוד ובעליית מדרגה קיצונית" בכל הקשור לאלימות המופנית כלפי הלוחמים, שפועלים לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחון התושבים באזור יצהר. לאחרונה התגברה האלימות מצד פורעים תוך ניסיון להמשיך בבנייה בלתי חוקית במאחז "קומי אורי". במג"ב מדגישים שהאירוע החמור הזה לא ירתיע מהמשך ביצוע המשימה לאכיפת החוק והסדר בגזרה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי הוא "מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".