אירוע חמור בגבול הצפון: צה"ל הודיע הלילה (שישי) כי אותרה פגיעה בשלוש נקודות לאורך גדר הגבול עם לבנון, זאת לאחר שמוקדם יותר נתקבלה התראה מהמקום, וצה"ל ירה מספר פצצות תאורה. מדובר צה"ל נמסר: "צוות מיחידת קומץ האחראית על תקינות הגדר, מתקן בשעות אלו את הקרעים שנמצאו. כאמור, נשללה חדירה לשטח ישראל. נסיבות האירוע בבדיקה. הפגיעה בגדר הנה אירוע חמור ביותר. צה״ל רואה בממשלת לבנון כאחראית לנעשה משטחה".

כזכור, מוקדם יותר השבוע ישראל הואשמה בכך שתקפה, באמצעות מל"ט, רכב של חיזבאללה בלבנון, סמוך לגבול עם סוריה. איש לא נפגע באירוע. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית אישרה את דבר התקיפה, אך לא חשפה למי שייך הרכב ומהו הנזק שנגרם: "הותקף רכב אזרחי באזור ג'דידה יאבוס, סמוך לגבול הלבנוני. נזקים לרכוש בלבד".

על פי הדיווחים, שני טילים נורו בהפרש 30 שניות לעבר הג'יפ, בו נסעו ארבעה צעירים (בהם בכיר חיזבאללה), לעבר מעבר ג'דידת יאבוס בין לבנון לסוריה. רשת "אל ערביה" הסעודית דיווחה כי אחד מנוסעי הרכב הוא מוסטפא מורנייה, בנו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה שחוסל. הנוסע השלישי מבין הארבעה הוא קצין איראני ממשמרות המהפכה, העונה לשם "עימאד כרימי", ומגיע ממחוז פארס באיראן.