ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (שלישי) בפיקוד דרום ביחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, אלוף פיקוד דרום הרצי הלוי ומפקד אוגדת עזה תא"ל אליעזר טולדנו.

זהו הסיור הראשון שעורך גנץ במסגרת תפקידו והוא התמקד בזירה הפלסטינית בעזה ובכלל האתגרים בזירה הדרומית- ברמה הביטחונית והאזרחית.

גנץ החל את היום במפגש עם ראשי רשויות מעוטף עזה בשדרות, ולאחר מכן קיבל סקירות באוגדת עזה. עוד סייר גנץ בגזרה ביחד עם  אלוף הפיקוד ומפקד האוגדה ופגש לוחמים מגדוד 202 של הצנחנים הנמצאים בפעילות מבצעית.

שר הביטחון בני גנץ בסיור באוגדת עזה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)שר הביטחון בני גנץ בסיור באוגדת עזה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בתוך כך, הרמטכל אביב כוכבי עדכן את כל הקצינים מדרגת סגן אלוף ומעלה בצה"ל, כי התוכנית הרב שנתית ״תנופה״ שחוברה לצה"ל ממשיכה בדרכה (זאת למרות שלא אושרה על ידי הדרג המדיני). לדברי כוכבי תוכנית "תנופה" תגדיל את הפערים של צה"ל מחיזבאללה וחמאס.

‏הרמטכ"ל הוסיף: ״לא ניתן להתעלם מהמצב הכלכלי בארץ בשל משבר הקורונה" וקבע כי "על מפקדי צה"ל לתרום את חלקם במשבר הכלכלי מבלי לפגוע בביטחון". עוד כתב כי "התוכנית בנויה בצורה כזו שניתן יהיה לממש אותה בהתאם לסדרי העדיפויות של הדרג המדיני ונושאי תקציב".