"הביאו לסגירת מעגל": מפקד סיירת גולני, סגן-אלוף איוב כיוף, סיכם אתמול את המאמץ ללכידת המחבל נזמי אבו בכר, שרצח את סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל.  ״ישנו ערך אדיר בכך שאמש, לוחמי סיירת גולני, היחידה בה שירת עמית ז"ל, הביאו לסגירת מעגל ולכדו את המחבל. כיאה לערכי סיירת גולני וללוחמיה לא עצמנו עין עד להשלמת המשימה. מכאן אנו ממשיכים בדרכו וברוחו של עמית ז״ל, מחוזקים ונכונים לאתגרים המבצעיים הבאים, ולהגנה על כל אזרחי ישראל בכל זמן ובכל מקום שנידרש", אמר כיוף.

בתוך כך, בצל הבשורה על תפיסת רוצח בנם, הגיעו הוריו ובני משפחתו של עמית והצטרפו לכוחות הביטחון בתצפית על הכפר יעבד, בו אירע הפיגוע, יחד עם מפקדי החטיבה המרחבית מנשה. 

בני משפחתו של עמית בן יגאל ז''ל בתצפית בכפר יעבד (צילום: דובר צה''ל)בני משפחתו של עמית בן יגאל ז''ל בתצפית בכפר יעבד (צילום: דובר צה''ל)

בני משפחתו של עמית בן יגאל ז''ל בתצפית בכפר יעבד (צילום: דובר צה''ל)בני משפחתו של עמית בן יגאל ז''ל בתצפית בכפר יעבד (צילום: דובר צה''ל)

כזכור, שב"כ התיר שלשום לפרסום כי בתום פעילות משותפת, יחד עם חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל, נתפס ונחקר במהלך השבועות האחרונים נזמי אבו בכר, זאת בעקבות פיגוע השלכת האבן שאירע בכפר יעבד ב-12 במאי השנה, במהלכו נהרג סמל ראשון עמית בן יגאל ז"ל. 

אבו בכר בן ה-49 הינו תושב הכפר בו אירע הפיגוע. הוא השליך אבנים מגג ביתו בליל האירוע בו נהרג הלוחם, ונעצר שעות ספורות לאחר התקרית על ידי השב"כ ולוחמי סיירת גולני, יחד עם שלושה חשודים נוספים. במהלך החקירה היה קושי להוכיח מי מבין הארבעה ששהו על הגג בעת זריקת האבן הקטלנית, הוא האחראי למעשה.