תקרית אלימה בעיר האבות: ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, כתב הערב (שבת) בחשבון הטוויטר שלו: "חייל גולני שהגן על תושב פלסטיני בחברון, פעל כפי שמצופה מכל חייל ומפקד בצה"ל. זאת לפי הפרטים שהועברו בדיווחים בערוצי הפיקוד. צה"ל מחוייב לביטחונם של אזרחים בכל מקום בו הוא פועל, ואני סומך על הדרגים הפיקודיים בצה"ל שיתחקרו את האירוע באופן מסודר".

כזכור, שני חיילי צה"ל תועדו בלילה שבין שישי לשבת כשהם מחלצים פלסטיני שנקלע לתקיפה אלימה של קבוצת צעירים יהודים בעיר חברון.

אנשי הקבוצה התאספו סביב הפלסטיני, תוך שחבריה צועקים לעברו ומכים אותו נמרצות. לאחר זמן קצר, שני חיילי צה״ל שסיירו בסביבה הבחינו באירוע האלים, וכאמור מיהרו לעבר הזירה. שם, דאגו להפריד בין הצדדים ואף להגן בגופם על הפלסטיני החבול. 

איברהים בדר, הפלסטיני שהוכה בידי יהודים בחברון וחולץ ע"י חייל, אמר בשיחה עם "כאן חדשות": "אני מודה לחייל שסייע לי והרחיק אותם ממני. הצבא צריך לדאוג שהם לא יתקפו מישהו נוסף. צריך לעצור את המתנחלים האלה". בדר, בן 31 ואב לשלושה, היה בדרכו לעבודתו כמאבטח. לדבריו לא עשה להם מאומה.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה כי לאירוע קדמו ידויי אבנים והשלכות בקבוקי תבערה באזור, אך גם אישרו את ההתרחשות והפרדת הכוחות. האירוע הועבר למשטרת ש"י, שחוקרת את נסיבות המקרה. בשלב זה לא ידוע האם מדובר בתושבי המקום והחקירה בראשיתה. המעורבים טרם אותרו ולא נעצרו חשודים.

עו״ד בן גביר המייצג חלק מהעצורים בעקבות תקיפת הצעיר מסר כי גרסת הנערים הובאה בפני החוקרים, לפיה הפלסטינים התגרו בהם ואח״כ צילמו אותם. "זוהי שיטה מוכרת בחברון, אנחנו ערים לה מדי פעם. גם כשהפלסטינים מתחילים באירועים הם מצטיידים מראש במצלמות על מנת לתעד את התגובה מבלי להציג תחילה את ההקלטה שהם עומדים מאחוריה. בכל מקרה הנערים שוחררו בתנאים מגבילים״.