ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר היום (שלישי) בבוחן רף פיקוד הצפון של גדוד ״עשת״, בליווי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, ומפקד עוצבת "עקבות הברזל״, אלוף-משנה דוד (דודו) סונגו. במהלך הביקור הרמטכ"ל שוחח עם החיילים בנושאי מוכנות לקראת אפשרות לתקופה מאתגרת בגזרת יהודה ושומרון, וכחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף קורונה.

"החל מהבוקר צה"ל החמיר את כל ההנחיות שלו ,אנחנו חייבים להישאר כשירים". אמר הרמטכ"ל, והוסיף: "אזרחים יכולים להיות בבית בבידוד, צה"ל לא יכול. ממה שאני רואה פה רמת הלחימה טובה והיא מכוונת באופן טבעי לזירת הלחימה המרכזית - בצפון חיזבאללה, וחמאס וגא"פ ברצועת עזה. אבל אתם יכולים למצוא את עצמכם בעוד כמה שבועות באיו"ש בגלל הפרות סדר וטרור. אתם צריכים להיות גמישים, תהיו מוכנים עם עצמכם, האירועים הקרובים יכולים להתפתח ללחימה בעזה".

הרמטכ''ל בשיחה עם חיילים בפיקוד הצפון (צילום: דובר צה''ל)הרמטכ''ל בשיחה עם חיילים בפיקוד הצפון (צילום: דובר צה''ל)

כוכבי פנה לחיילים ואמר: "אתם צריכים למצות כל רגע של אימון וכל רגע של פנאי לתרגול, להכשרה וללימוד, כדי להיות הכי מוכנים. אם יש דבר משמעותי ללוחמים שאיתו הם חוצים את הגבול זה תחושת מסוגלות וביטחון. כשאתה מתאמן פעם ועוד פעם, אתה מפתח תחושת מסוגלות, וגם אם אין לך את תרמיל העור הטוב ביותר, יש בתחושת המסוגלות עוצמה ואנרגיה שהיא חזקה מכל דבר אחר. אני אומר לכם פעם נוספת - ההתרשמות שלי היא התרשמות טובה, ואני מקווה מאוד שתמשיכו רק לתרגל ושלא תצטרכו לממש את מה שאתם טובים בו".