דובר צה"ל הודיע במהלך הלילה (בין שישי לשבת) כי מטוסי קרב תקפו יעדים של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה לירי הרקטות לעבר שטח ישראל. בהודעה נמסר: "דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בדרום הרצועה. במהלך התקיפה הותקפה סדנה לייצור רקטות ותשתיות לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. תקיפת יעדים אלו מהווה פגיעה ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס".

עוד נכתב בהודעה: "התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל הערב. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

התקיפה התרחשה לאחר שבסביבות השעה 21:00 נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית שער הנגב ובאזור שדרות שבעוטף עזה. רקטה התפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הרקטה השנייה נפלה בתוך הרצועה.

מדובר צה"ל נמסר כי שני שיגורים זוהו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. ממד"א נמסר: "בהמשך לאזעקות צבע אדום שנשמעו בדקות האחרונות בגזרת שדרות, במוקד החירום של מד"א לא התקבלו קריאות על נפגעים".

מדובר בשיגור הראשון לישראל אחר חודש שקט לגמרי. השיגור האחרון לישראל מעזה התרחש ב-26 במאי, כאשר רקטה שוגרה מהרועה לעבר שטח ישראל והתפוצצה בשטח פתוח. בעקבות השיגור תקפו טנקים של צה"ל שלושה מוצבים צבאיים של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.