ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב הגנרל מארק מילי ביקר בבסיס נבטים של חיל האוויר ונפגש עם שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש המוסד יוסי כהן. מדובר בביקורו השני של הגנרל מילי בישראל, ששוחח גם עם רה"מ בנימין נתניהו בשיחת וידאו. נמסר כי השניים דנו בנוגע לאיראן והאתגרים הביטחוניים באזור. 

שר הביטחון בני גנץ אמר: "הביקור בזמן מגפה עולמית הוא עדות לשיתוף הפעולה ההדוק וליחסים המצוינים בין מערכת הביטחון, צה"ל וצבא ארה"ב שהם אבן יסוד בתפיסת הביטחון הישראלית".

בהתייחסו למצב הביטחוני אמר: "אנו נמצאים בתקופה של אתגרים רבים ולצידם הזדמנויות לחיזוק היחסים והבריתות נגד הקיצוניים באזור. הדגשתי בפני ראש המטות המשולבים, את הצורך להמשיך את הלחץ על איראן וגרורותיה המאיימות על היציבות האזורית והעולמית, לצד שמירה וחיזוק שיתופי הפעולה עם כוחות מתונים במרחב".

הגנרל מארק מילי ושר הביטחון בני גנץ (צילום: דובר צה''ל)הגנרל מארק מילי ושר הביטחון בני גנץ (צילום: דובר צה''ל)

הגנרל מארק מילי מבקר בישראל

לדבריו, "גם כעת, מערכת הביטחון וצה"ל ערוכים ומוכנים לכל תרחיש וכל איום ואני לא מציע לאויבינו לבחון אותנו. אין לנו עניין בהסלמה, אך נעשה כל מה שצריך בכדי להגן על אזרחי ישראל, בכל האמצעים, ובכל תנאי".

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי אמר: "צה״ל ממשיך להגן על מדינת ישראל במגוון זירות ומימדים תוך שילוב של פעילות הגנתית והתקפית. שוחחתי עם הגנרל מילי על מגוון האיומים עמם צה״ל מתמודד ועל המענה להם - קרוב או רחוק. לצה״ל ולצבא ארה״ב אינטרס משותף לשמר את היציבות האזורית ולמנוע את הפרתה בידי איראן או גרורתיה. אנחנו נערכים למגוון תרחישים ונפעל ככל שיידרש להסרת כל איום המסכן את ריבונות ישראל או את אזרחיה".

הגנרל מארק מילי והרמטכ''ל אביב כוכבי (צילום: דובר צה''ל)הגנרל מארק מילי והרמטכ''ל אביב כוכבי (צילום: דובר צה''ל)

הגנרל מארק מילי והרמטכ''ל אביב כוכבי בשיחת וידאו עם רה''מ בנימין נתניהו (צילום: דובר צה''ל)הגנרל מארק מילי והרמטכ''ל אביב כוכבי בשיחת וידאו עם רה''מ בנימין נתניהו (צילום: דובר צה''ל)