השב"כ התיר היום (חמישי) לפרסום כי מודיעין רב על ארגון הטרור חמאס עלה מחקירתו של מסתנן מרצועת עזה דרך הים, שנעצר על ידי צה"ל בזמן שניסה להסתנן ארצה בשחייה לפני כחודש. המסתנן, אלדין חוסין, בן 24, תושב ג'בליה שבצפון רצועת עזה, טען כי הוא הסתנן ארצה מרצונו, זאת נוכח קשיים אישיים במישור המשפחתי ולאחר רדיפה והכפשה מצד בכירי חמאס. מיד לאחר חציית המכשול הימי, נעצר חוסין על ידי כוח צה"ל והועבר לחקירת שב"כ.

מעצר פעיל חמאס (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל אישר את הודעת השב"כ ומסר: "לפני כחודש עצרו כוחות זרוע הים חשוד שניסה לחדור בשחייה מרצועת עזה לשטחה הימי של ישראל. מערך השליטה הימי איתר את החשוד והכווין אליו את לוחמי פלגה 916 ולוחמי יחידת סנפיר של זרוע הים. החשוד נעצר והועבר לחקירת שב"כ. זרוע הים תמשיך לפעול לסיכול פעילויות טרור בתווך הימי בכל עת".

המסלול שעשה המסתנן (צילום: דובר צה''ל)המסלול שעשה המסתנן (צילום: דובר צה''ל)

מחקירתו של המסתנן בשב"כ עלה כי בשנת 2013 גויס לזרוע הצבאית של החמאס והחל משנת 2018 ועד למעצרו, פעל חוסין במערך ההגנה האווירית של החמאס, בין היתר, בתפקיד פיקודי כאחראי חולית טילי כתף. במסגרת תפקיד זה החזיק בביתו טיל נ"מ והונחה לשגרו לעבר מסוק ישראלי, ככל שינחת בסביבת ביתו בעזה, וזאת לשם הריגת חיילים ישראלים או חטיפתם.

במסגרת פעילותו בחמאס לקח חוסין חלק בהכשרות שונות ובפעילויות צבאיות כנגד מדינת ישראל. כך, במסגרת שירותו במערך ההגנה האווירית בחמאס, למד חוסין אודות כלי טיס של חיל האוויר הישראלי ותפקידם, טילי נ"מ וכן אודות משקפות ומצלמות לצורך תצפית על תנועת המטוסים הישראלים בשמי עזה.

עז אלדין חוסין (צילום: תקשורת שב''כ)עז אלדין חוסין (צילום: תקשורת שב''כ)

מהשב"כ נמסר: "פעילותו של חוסין בחמאס והידע הרב אשר רכש במסגרת זו, הביאו לחקירה ייחודית אשר חשפה מודיעין רב אודות חמאס. עם סיום החקירה, פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, המייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות".