ההסלמה בדרום: "אל-מיאדין", ערוץ טלוויזיה לבנוני המקורב לחיזבאללה, דיווח היום (חמישי) כי נכשלו הניסיונות להגיע לרגיעה בין ישראל לבין ארגוני הטרור ברצועת עזה, כך לדברי גורם ברצועה.

הגורם איים כי "בשעות הקרובות נעביר מסר לכיבוש הישראלי מקבוצות הצעירים בשטח", והוסיף כי "ישראל צריכה להפנים את המסר לפני שדברים ידרדרו להסלמה".

בתוך כך, 26 שריפות פרצו היום ברחבי הרצועה כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מהרצועה. מרביתן פרצו בשדות קוצים באזור מועצה אזורית שער הנגב, חוף אשקלון ואשכול, והיו קטנות ולא מסוכנות. זה כבר יותר משבועיים שמדי יום משוגרים עשרות בלוני תבערה מהרצועה, שגרמו עד כה למאות שרפות בעוטף, צה"ל תקף ברצועה כמעט מדי לילה ואף שוגרו רקטות לעבר שדרות. 

בלון תבערה בעוטף עזה  (צילום: קובי סופר, רשות הטבע והגנים)בלון תבערה בעוטף עזה (צילום: קובי סופר, רשות הטבע והגנים)

כיבוי שריפה שפרצה מבלון תבערה בעוטף עזה (צילום: משה ברוכי, קק''ל)כיבוי שריפה שפרצה מבלון תבערה בעוטף עזה (צילום: משה ברוכי, קק''ל)

שריפה שפרצה בעוטף עזה כתוצאה מבלון תבערה (צילום: כבאות והצלה מחוז דרום)שריפה שפרצה בעוטף עזה כתוצאה מבלון תבערה (צילום: כבאות והצלה מחוז דרום)

הגורם ברצועה מסר כי המדיניות הישראלית של "שקט יענה בשקט" ולא "שקט ייענה בשבירת המצור על רצועת עזה" הכשיל את המאמצים להגיע לרגיעה. עוד הוסיף הגורם כי מדיניות זו מאלצת אותם לשלב בין המאמצים להילחם בנגיף הקורונה לבין המלחמה בכיבוש. 

"ישראל מנסה לנצל את התחלואה העזתית בקורונה כנקודת חולשה ושוגה באשליות שלמגפה יש השפעה על הפעילות בשטח. התעצמות שיגורי בלוני התבערה מוכיחה שזה לא המצב". 

השריפות בעוטף עזה (צילום: אלי כהן דובר כבאות מחוז דרום)השריפות בעוטף עזה (צילום: אלי כהן דובר כבאות מחוז דרום)

כזכור, אתמול נרשמו כ-33 שריפות במוקדים שונים בעוטף עזה, בעקבות הפרחת בלוני תבערה מהרצועה. על פי שירותי הכיבוי וההצלה, מרבית שריפות הקוצים התרחשו באזור מועצה אזורית שער הנגב ואשכול. צוותי כיבוי לצד קק"ל ורשות הטבע והגנים עם צה"ל וכבאי פיקוד העורף פעלו על מנת לכבות אותן.