דובר צה"ל מאשר הערב (רביעי) כי מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה מטרות צבאיות בסוריה. לפי ההודעה הרשמית, הותקפו מחסנים, מפקדות ומתחמים צבאיים של כוח קודס האיראני והצבא הסורי.

מוקדם יותר היום דווח כי בתקיפת חיל האוויר נהרגו 10 בני אדם - ככל הנראה חמישה איראנים, שלושה סורים ושני לבנונים. בין השאר נטען כי האיראנים הם אנשי משמרות המהפכה, בעוד הסורים הם ככל הנראה לוחמי מערך הנ"מ של צבא אסד.

תקיפת צה"ל בסוריה. צילום: דובר צה"ל

"חשיפת זירת המטענים אתמול, מהווה הוכחה נוספת לפעילות ההתבססות הממושכת של איראן בסוריה. צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית משטחו וימשיך לפעול ככל שיידרש למיגור ההתבססות האיראנית בסוריה המהווה סיכון ליציבות הביטחונית במרחב. צה"ל שומר על מוכנות גבוהה והיערכות לכל תרחיש", נמסר מדובר צה"ל.

"השלמנו הלילה תקיפה של חיל האוויר כנגד מטרות בסוריה כנגד מטרות צבא סוריה וכוח קודס האיראני, בהמשך לחשיפת שלושת המטענים", נמסר מדובר צה"ל. "בחודשים האחרונים אנחנו עוקבים אחר כוח קודס שפועל באזור הזה בעזרת סיורים, תצפיות ואמצעים נוספים מהרגע שיש לנו חשד לסבירות גבוהה להנחת מטענים". דובר צה"ל הוסיף כי ההערכה היא שהמטענים שנחשפו אתמול הוטמנו לפני כמה שבועות על ידי שכירי חרב תושבי האזור בהכוונה איראנית.