סרטון שפורסם הבוקר (שני) על ידי המשטרה חושף את האופן שבו פעלו לוחמי הימ"מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של משמר הגבול באזור ג'נין, במסגרת מבצע לכידתו של החשוד ברצח אסתר הורגן ז"ל בשומרון.

בתיעוד ממצלמת הקסדה של לוחמי הימ"מ, נראות הסריקות שביצוע הלוחמים בכפר טורה אל-גרביה באזור ג'נין, הכניסה לבית החשוד במעורבות הביצוע ברצח ומעצרו. 

מהמשטרה נמסר כי "לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל יחד עם שירות הביטחון הכללי וצה"ל פועלים לשמירה על ביטחון המדינה בפעולות לסיכול טרור ולמעצר מחבלים".

מעצרו של החשוד הוארך ביום שבת בבית משפט השלום בירושלים. טרם הארכת מעצרו שחזר החשוד את הרצח אל מול מצלמות השב"כ והמשטרה ביער ריחן, ותיאר כיצד הטיח את האבן בראשה וגרם למותה של הורגן.

ביום שישי ערכו כוחות צה"ל מיפוי לביתו של החשוד ברצח בכפר טורה. מיפוי המקום נועד על מנת להיערך להריסתו של הבית בהמשך.

לאחר מכן קרא ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לראש הממשלה בנימין נתניהו להורות על העצמת הבניה בחבל בנימין שבצפון השומרון, הגדלת היישוב טל מנשה - מקום מגורי בני משפחתה של הורגן והקמת יישוב נוסף שיביא להנצחת זכרה תחת הכותרת "הפצת אור".

כזכור, הורגן בת ה-52, תושבת טל מנשה, יצאה להליכה בראשית השבוע בשעת הצהריים וסמוך לשעה 13:50 נצפתה על ידי מצלמות האבטחה ביישוב מגוריה וכן מעדות של חברתה כשהיא נכנסת ליער ריחן. משלא שבה לביתה היה זה בעלה שדיווח על היעדרותה למשטרה ומאז עסקו כוחות גדולים בחיפושים אחריה. בשעה 02:00 לפנות בוקר נמצאה גופתה של הורגן בתוך היער לאחר שמחבל רוצץ את גולגולתה.