כוח ימי של צה״ל זיהה מוקדם יותר הבוקר (שני) פעילות ימית שהיוותה איום פוטנציאלי לכלי שיט של חיל הים מול חופי עזה באזור חאן יונס. לוחמי צה״ל זיהו את הפעילות וסיכלו אותה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל ימשיך ויפעל כנגד איומים מסכנים במרחב הימי".

יש לציין כי חמאס עושה בשנים האחרונות מאמצים גדולים לפתח את היכולות הצבאיות שלו מהים בפיתוח והתעצמות. השליטה של הארגון במרחב הימי כמעט מוחלטת, וניתן להעריך כי כלי השייט שהושמד היום שייך לחמאס. מבחינתה של ישראל הושמד איום פוטנציאלי.

בתוך כך, צה''ל קיים בשבוע שעבר תרגיל במהלך שנערך 24 שעות שדימה תקיפה של חיזבאללה מהים באמצעות פגיעה בכלי שיט, חדירות צוללים ואפילו כטב"מים ממולכדים. במסגרת התרגיל השתתפו כלל הכלים של פלגה 914 – צרעות ודבורות, יחד עם סטי"לים, ובשיתוף חיל האוויר, שהשתתף בתרגיל עם מסוקי ינשוף, שדימו חילוץ פצועים מכלי שיט.  

"באימון ביצענו את ההתמודדויות עם כלל התרחישים האפשריים. בין אם זה פגיעות של טילים מסוגים שונים, בין אם זה פגיעות של כלי שיט. ויותר מזה, התמודדות עם כלי שיט. בסוף המטרה שלנו היא להגיע אליהם לפני שהם פוגעים בנו", סיפר סרן אמרי כץ, מפקד סיירת פרס בפלגה 914 בחיל הים שהוביל את התרגיל.