דן שפירו, חוקר במכון למחקרי ביטחון לאומי שבאוניברסיטת ת"א ולשעבר שגריר ארה"ב בישראל, נשא היום (חמישי) דברים בכנס בנושא איראן של המכון למחקרי ביטחון לאומי שבאוניברסיטת תל אביב והתייחס למדיניותו הצפויה של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כלפי איום הגרעין האיראני.

"לנשיא ביידן אין אשליות לגבי טבעו של המשטר האיראני או המסוכנות שלו לישראל ולאזור", אמר שפירו, שנחשב מקורב לביידן ואחד המועמדים המובילים לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל. "איראן מתקרבת לפריצה וזהו מצב מסוכן שביידן צריך להתמודד איתו".

"כדי להבטיח שאיראן לעולם לא תשיג נשק גרעיני ועל מנת להתמודד עם האגרסיביות האזורית שלה, על ארה"ב לגייס קואליציה בינלאומית רחבה, או לפחות את שיתוף הפעולה של בעלות בריתה האירופיות, כדי לאזן את רוסיה וסין".

"הנשיא ביידן מבין שהסכם הגרעין אף פעם לא היה סיום של הדיפלומטיה הגרעינית, אלא תחילתה. החזון הוא הסכם רחב שיבטיח שאיראן לעולם לא תשיג נשק גרעיני".

"ישראל יכולה להיות שותפה לתהליך יצירת מדיניות ארה"ב. כל עוד יש נכונות לשבת בהתייעצות עמוקה, סגורה כפי שהיה בעבר. ממשל ביידן ויועציו מוכנים לשמוע ולקבל את המודיעין, הניתוח והידע של הצד הישראלי".