מפקד יחידת אגוז,א', העביר ללוחמיו מסר בעקבות האירוע במהלכו הותקף חייל במהלך פעולת ניווט באזור שפרעם ונשקו נחטף ממנו. במסר, א' הודיע כי האירוע ייחקר לעומק בבית הספור לקומנדו, אך בכל זאת "לוחם באגוז שלא יודע לנצח שני אנשים בקרב מגע וחוטפים ממנו את הנשק, לא יכול להיות לוחם אגוז".

א' המשיך בהודעתו ומסר כי "גם בלחימה, לא אקבל שבוי אלא אם הוא חלילה גופה, צר לי אבל זהו סטנדרט מינימום ביחידה. אין שבויים, אין חטיפת נשק, חתירה למגע עד הניצחון".

ההודעה שהעביר מפקד יחידת אגוז לפקודיו (צילום: פרטי)
ההודעה שהעביר מפקד יחידת אגוז לפקודיו (צילום: פרטי)

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מתחקיר ראשוני עולה כי לוחם חטיבת הקומנדו הותקף על ידי חשודים ונאבק בכל כוחו. האירוע עדיין מתוחקר ולכן כל התייחסות מסוג זה אינה תואמת את המצופה ממפקדים בצה"ל. הקצין שגה בכך ששלח את ההודעה המדוברת".

ההודעה מגיעה כאמור לאחר שבזמן אימון ניווט בדד של לוחם בחטיבת הקומנדו שהתקיים בלילה שבין רביעי לחמישי, נשקו האישי של החייל נחטף על ידי מספר חשודים, לאחר עימות פיזי בין הצדדים בשפרעים. החייל נפצע קל במהלך האירוע שמתוחקר על ידי המפקדים ובמקביל נפתחה חקירה נוספת של מצ''ח יחד עם משטרת ישראל.

מתחקיר ראשוני עולה כי סמוך לשעה 3:00, החייל הבחין ברכב חשוד עם דמויות, שהגיע מאחוריו דרך ציר העפר שעליו הלך. הרכב עצר ליד החייל ושואל אם הוא צריך טרמפ, אך החייל התעלם ובהמשך, הרכב עשה חצי סיבוב מלפני החייל ועצר. החשודים יצאו מהרכב ונפתח עימות שנמשך מספר דקות, בו ניסו השניים לחטוף ממנו את הנשק תוך מאבק. 

החייל הזעיק את מפקדיו כאשר לחץ על לחצן מצוקה ומפקד הפלוגה ומפקד הצוות חברו אליו, אך החשודים ברחו. מפקד הפלוגה הוסיף לעשות סריקה עם רכבו בנסיון לאתר את החשודים, אך ללא הצלחה. לאחר מכן, המשטרה הגיעה למקום. כמו כן, כל האירוע התרחש מאות מטרים מנקודת הסיום שהחייל היה צריך להגיע אליה.