התעשייה האווירית הכריזה היום (שני) על סיום של סדרת ניסויים במערכת ההגנה האווירית BARAK ER לטווח של 150 ק"מ. בתעשייה האווירית אומרים כי הניסויים עברו בהצלחה מלאה והם מתחילים באספקת המיירט ללקוחות. המיירט מיועד לשימוש בחילות ים, יבשה ואוויר ומספק מענה נגד מטוסי קרב, טילים בליסטיים, טילי שיוט, מל"טים ומסוקים. ספינות הקרב החדשות של חיל הים, סער 6, יצטיידו במערך ברק ובמיירטים לשבעים ק"מ של התעשייה האווירית.

מערכת ההגנה של התעשייה האווירית מאפשרת לעשות שימוש באותו משגר במיירטים לטווחים שונים - 35 ק"מ, 70 ק"מ ו-150 ק"מ. בחברה אומרים עוד כי במהלך הניסוי נבחנה היכולת של המערכת גם מול טיל בליסטי לטווח יעילות של 150 ק"מ לצד מטרות נוספות. את הטיל המיירט ניתן, כאמור, להתקין על פלטפורמות יבשתיות וימיות כאחד.

הניסוי של התעשייה האווירית (צילום: דוברות התעשייה האווירית)הניסוי של התעשייה האווירית (צילום: דוברות התעשייה האווירית)

הניסוי של התעשייה האווירית (צילום: דוברות התעשייה האווירית)הניסוי של התעשייה האווירית (צילום: דוברות התעשייה האווירית)


סער 6 החדשה של צה''ל (צילום: דובר צה''ל)סער 6 החדשה של צה''ל (צילום: דובר צה''ל)


בועז לוי, מנכ"ל התעשיה האווירית, תיאר את הניסוי והשימוש שנעשה במערכת במהלך משחק מלחמה ראשון מסוגו בעולם, במסגרתו ישבו שתי ספינות שהציגו עבודה רשתית. המטרה הגיעה מכיוון אחד, בספינה אחת זיהו את האיום ומהספינה השנייה הוציאו את המיירט לטיפול באיום. "זו יכולת שיש לחברות בודדות בעולם ומהווה מכפיל כוח בשדה הקרב. ראינו שכל היכולות שהצגנו במעבדות עובדות בזמן אמת בתוצאות מצוינות". 

לוי הוסיף עוד: "אני מדבר על מערכת שמהווה את שדה הקרב לא הנוכחי, אלא העתידי, שיודעת להתמודד עם האיומים, גם העתידיים, לוקחת בחשבון נושאים של 'כלכלת מלחמה' ( לטובת צממום עלויות). מערכת ייחודיות לנו, טיל שיודע ליירט 150 ק"מ, גם הגנה אווירית מפני כלי טיס וגם הגנה מטילים – גם שילוב של שלושה מיירטים, בהם ניתן לעשות שימוש על פי הצורך המבצעי".