אחרי לילה דרמטי של תקיפות בעזה בעוצמה רבה, צה"ל מסמן הבוקר (רביעי) שלושה יעדים מרכזיים. לדברי דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, המטרה הראשונה בתקיפות הייתה רבי קומות, כאשר עד עכשיו הותקפו שתי מטרות בדמות בניינים עם מעל ל-10 קומות. יעד נוסף הנו סיכול בכירים בארגוני הטרור, כאשר הלילה חוסלו על ידי צה"ל שני בכירים במערך המודיעין של עזה. יעד נוסף הוא תקיפת יעדי תת-קרקע, ובצה"ל מדגישים כי מדובר בתקיפה מאוד רחבה. לפי משרד הבריאות הפלסטיני, 43 נהרגו בעזה מתחילת הסבב, בהם 13 ילדים ושלוש נשים.

צה"ל פוגע בתשתיות חמאס. צילום: רשתות ערביות

עזה (צילום: רשתות ערביות)עזה (צילום: רשתות ערביות)

עזה (צילום: רשתות ערביות)עזה (צילום: רשתות ערביות)

בצה"ל מעדכנים כי הבוקר סיימו הכוחות את מטס בורות השיגור ותקיפת בתי הבכירים. עד כה הותקפו 500 מטרות ברצועת עזה, כאשר מנגד נורו לעבר ישראל כ-850 רקטות, זאת לצד 200 אחרות שנפלו בשטח הרצועה. לארגוני הטרור יש עשרות הרוגים עד כה. 

יעד שנפגע מתקיפת צה''ל בעזה (צילום: רשתות ערביות)יעד שנפגע מתקיפת צה''ל בעזה (צילום: רשתות ערביות)

עזה (צילום: רשתות ערביות)עזה (צילום: רשתות ערביות)

דובר צה"ל ציין עוד כי "ככל הנראה הייתה לנו תקלה בשני משגרי כיפת ברזל". לדבריו, "טיפלנו בתקלה וסידרנו אותה". בצה"ל מבהירים כי מדובר במאמץ הגנה נרחב, קרקעי ואווירי, וכי אחוזי ההצלחה עומדים על בין 85% ל-90%. בצבא סבורים עוד כי אורך הנשימה של חמאס מתקצר, וכי היכולות של הארגון הולכות ונשחקות.

בתוך כך, במהלך הלילה הועברו תשע פלוגות מג"ב לאזור יהודה ושומרון, זאת על מנת לסייע למשטרת ישראל. במקביל, בצה"ל החלו בביצוע מעצרים של פעילי חמאס באיו"ש.