דובר צה"ל, תת אלוף הדי זילברמן, הודיע הבוקר (ראשון) כי הצבא המשיך את המבצע נגד מנהרת ה"מטרו" בצפון-מזרח ומרכז הרצועה, והטיל כ-150 פצצות לעברה. את הדברים אמר בתדרוך שערך לכתבים צבאיים. 

עוד הוסיף כי ישנם שלבים נוספים בתקיפת המנהרה, וצה"ל ימשיך את פעולתו נגד המנהרה. כמו כן, ממודיעין עולה חשש מלהיכנס לתת קרקע. "חמאס השקיע עשרות מיליוני דולרים במנהרות. כל ק"מ מנהרה זה חצי מיליון דולר" ציין.

עזה  (צילום: רשתות ערביות)עזה (צילום: רשתות ערביות)
השמדת המנהרות בעזה (צילום: רשתות ערביות)השמדת המנהרות בעזה (צילום: רשתות ערביות)
ההריסות בעזה (צילום: רשתות ערביות)ההריסות בעזה (צילום: רשתות ערביות)

כמו כן, הוא הזכיר את הפצצת בניין התקשורת אתמול: "בבניין איי פי היו נכסים של החמאס והג'יהאד האיסלאמי, כמו גם משרדים. היה צריך להוריד אותו". על דברי הביקורת שקיבלה מדינת ישראל, אמר: "אם היו יורים רקטה אחת על וושינגטון אני רוצה לראות מה היו אומרים האמריקאים".

זילברמן המשיך ואמר שהצבא תקף את ביתם של יחיא סינוואר, מנהיג חמאס ברצועת עזה, ושל אחיו, מוחמד סינוואר, אשר היוו תשתיות טרור. נוסף על כך, נתקפו מספר בתים של בכירים בחמאס, בהם מג"ד זיתון, ובכר במערך הפיתוח, ממשפחת סינוואר גם כן. לפי הערכות הצבא, כ-130 פעילי טרור נהרגו מתחילת המבצע.

"ב-36 השעות האחרונות תקפנו 45 משגרים", הודיע זילברמן, אך עם זאת הבהיר ש"יש להם עוד הרבה רקטות ומשגרים שמוטמנים בקרקע". בסוף דבריו אמר כי "ייתכן ויהיו בעיות חשמל ברצועה מכיוון שתהיה להם בעיה להפעיל את תחנת הכוח".

עזה  (צילום: רשתות ערביות)עזה (צילום: רשתות ערביות)
הרס בעזה (צילום: רשתות ערביות)הרס בעזה (צילום: רשתות ערביות)
תקיפות צה''ל בעזה (צילום: רשתות ערביות)תקיפות צה''ל בעזה (צילום: רשתות ערביות)