מחרתיים יתקיים בבית הדין הצבאי בקריה בתל אביב דיון מיוחד בעקבות פנייה של כלי תקשורת שביקש לפרסם פרטים נוספים בפרשת "התיק השקוף", שהסתיימה במותו של קצין מודיעין בכלא. בימים הקרובים צפוי צה"ל לפרסם את הממצאים בנוגע לחקירת מותו של הקצין. בתוך כך, הוריו של קצין המודיעין הגישו בקשה לבית הדין הצבאי לעיין בפרטי כתב האישום. את הבקשה הגיש בשמם עו״ד בני קוזניץ.

גם בליבת הפרשה, שצפויה להישאר ממודרת - כאשר המדינה מתעקשת כי פרטיה לא יפורסמו - מסתמנים כשלים. זאת מעבר למעשים שיוחסו לקצין ושבעקבותיהם היה עצור כתשעה חודשים עד למותו.

בימים שקדמו למותו התנהל תהליך גישור בניסיון להגיע להרשעה וגזר דין מוסכם בין הצדדים ולמנוע בכך את המשפט. הוריו של הקצין ביקרו אותו בכלא הצבאי, אולם בגלל רגישות וחומרת האישומים גם הם לא הכירו אותם באופן ספציפי.

בסוף השבוע הותר לפרסום כי קצין המודיעין הצעיר לא הואשם בבגידה או בריגול ואף לא בא במגע עם גורם זר. עם זאת, אין בעובדה זו כדי להמעיט בחומרת הנזק הביטחוני הפוטנציאלי בעקבות הפעולות שיוחסו לקצין. לכן, כל עוד זה תלוי במערכת הביטחון, הפרטים של האירוע לא ייחשפו לעולם.

עו"ד בני קוזניץ מסר את התייחסות המשפחה בסוף השבוע, לאחר שהותר לפרסם כי האישום נגד הקצין לא עמד בחזקת בגידה, ואמר: "משפחתו של הקצין מגנה את הפרסומים הזדוניים בעניינו של בנם ז"ל, פרסומים שאין קשר בינם לבין המציאות. גם האשמות שיוחסו לבנם מעולם לא הוכחו, וגם לא נבחנו עדיין טענותיו נגד האישומים. המשפחה עוסקת כעת בנסיבות מותו הטרגי של בנה ובמציאת האחראים לכך".

בתוך כך, ח"כ משה ארבל (ש"ס) שלח שאילתא בנושא לשר הביטחון בני גנץ. "כל אירוע מוות של כלוא בבית סוהר, וודאי בכלא צבאי, מצביע ומקים חזקה של כשל מערכתי או אישי שניתן וראוי היה למנוע אותו. כך בעיקר במקרה זה כשמדובר בקצין שנחשד בעבירות חריגות שטרם פורטו בתקשורת, וניתן להניח כי היה מצוי בסכנת אובדנות (ופגיעה) חמורה יותר ממרבית הכלואים", כתב. 

הוא הוסיף כי "חיילי צה"ל ומפקדיו, גם כשחטאו חיילינו הם, ויש לשמור על ביטחונם וזכויותיהם מכל משמר. הקצין מצא את מותו לפני שהתקבלה הכרעת בית המשפט בעניינו, שכבר לא תתקבל, אך שאלת האשמה לא מעלה ולא מורידה לעניין האחריות הכבדה של הצבא כלפי החיילים והוריהם. עליך ועל משרד הביטחון האחריות הכבדה להבטיח שהאירוע ייחקר עד דק, יתברר במלואו, מסקנות החקירה יועברו למשפחה ויוסקו ממנה המסקנות ההכרחיות על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".