בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) עונש מאסר של שנתיים וחצי על יסמין ג'אבר, תושבת העיר העתיקה ועובדת בספריה הלאומית באוניברסיטה העברית, שפעלה בשירות ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה וכוח קודס האיראני לטובת גיוס ישראלים ופלסטינים לביצוע פעילות טרור בישראל. ג'אבר הודתה והורשעה בהסדר טיעון בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור ויציאה שלא כדין. 

בספטמבר אשתקד נחשפה בפעילות של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל, יאחב״ל, להב 433 וגורמי ביטחון נוספים, לאחר מעקב מודיעיני ממושך, פעילות של כוח קודס האיראני וארגון חיזבאללה שמטרתה גיוס אזרחים ותושבים ישראלים ופלסטינים, לביצוע פעילות טרור בישראל. במהלך חודש אוגוסט נעצרה לחקירה ג'אבר, לאחר שעלה החשד כי גויסה על ידי ארגון חיזבאללה.

יחד עמה נעצרו לחקירה חשודים נוספים מקרב מכריה ממזרח ירושלים ורמאללה, אשר נחשדו כמעורבים בפעילות במסגרת חוליה, בראשותה של ג'אבר, ביניהם גם תסנים אלקאדי, תושבת רמאללה שהתגוררה בשנים האחרונות בטורקיה.

במסגרת החקירה עלה כי ארגון הטרור מארגן כנסי צעירים פלסטינים בלבנון לשם איתור מגויסים פוטנציאלים מישראל ואיו"ש, לקידום פעילות טרור בישראל. במהלך החקירה עלה כי ג'אבר זוהתה וסומנה על ידי אנשי חיזבאללה במסגרת השתתפותה בכנס אליו יצאה בלבנון בשנת 2015. כמו כן, עלה כי לשם שמירה על חשאיות זהותה, קיבלה כינוי מבצעי על ידי היחידה - "רחיל".

בביקור נוסף של ג'אבר בלבנון בשנת 2016, עטאיא אבו סמהדנא ומחמד אלחאג' מוסא, המוכרים כפעילים ביחידת הפיגועים המשותפת של כוח קודס וחיזבאללה, קישרו בינה לבין פעיל טרור בכיר ביחידה זו המכונה "פארס עוודה". "פארס עוודה" הינו כינויו בארגון של ג'עפר קביסי, המוכר כמעורב בניסיונות נוספים לגייס גורמים בישראל ובאיו"ש לפעילות טרור.

מאז גיוסה על ידי חיזבאללה, עמדה ג'אבר בקשר חשאי עם מפעילה, באמצעות העברת מסרים חשאיים מוסכמים ברשתות החברתיות (דוגמת פייסבוק ואנסטגרם), וזאת בהתאם לתדרוך ביטחוני והנחיות שקיבלה מארגון חזבאללה. 

במסגרת הפעלתה של ג'אבר על ידי חיזבאללה, בוצעו עמה פגישות בטורקיה, במסגרתן הועברו לה הנחיות לפעילות ע"י רנד והבה, פעילת הארגון ביחידת הפיגועים המשותפת, שפעלה מולה אף היא בכינוי מבצעי מטעם היחידה בשם "וופאא".

בפגישות אלה הובהר לג'אבר כי תפקידה הנו גיוס פעילים נוספים בישראל, שישמשו כחולייה בהנחייתה, זאת תוך הדגשת חשיבות גיוס גורמים מקרב ערביי ישראל, בדגש על נשים, אשר יתרונן ביכולתן לנוע בחופשיות בארץ ולפעול במסגרת חוליות מקומיות לאיסוף מידע אשר ישמש לקידום פעילות טרור עתידית.

במסגרת חקירתה של תסנים אלקאדי, חברתה של ג'אבר שנחקרה אף היא כאמור במסגרת הפרשה, עלה כי גם היא השתתפה בכנס בלבנון בשנת 2015, שם הכירה את פעילי היחידה ולאחריו המשיכה לעמוד עימם בקשר.

ממצאי חקירתה של אלקאדי העלו, כי שימשה כאשת קשר של היחידה מול ג'אבר, כחלק מדרכי התקשורת החשאיות הננקטות ע"י יחידת הפיגועים לשם מניעת חשיפת פעילותה מול גורמים בישראל, ואף קיבלה מהם כספים. 

בנוסף עלה, כי אלקאדי קיימה ב-2018 פגישה עם אותה פעילת חיזבאללה רנד והבה, אשר הציעה לה להיפגש עם פעילי חיזבאללה עימם היא עובדת בלבנון וזו הסכימה להצעה.