דובער מור, מילואימניק בגדוד לוחם בגזרת בנימין, הודיע השבוע בפוסט ב'פייסבוק' כי יפסיק להתנדב לשירות מילואים כמחאה על כך שהחיילים הונחו שלא לפתוח באש בגבול רצועת עזה בעת האירוע שבו נורה למוות סמ"ר בראל חדריה שמואלי בגדר המערכת. הצהרתו המתוקשרת עוררה גל פורשים רחב היקף של לוחם משירות מילואים, שהודיעו גם הם שלא ישובו להתנדב לימי מילואים. הבוקר (רביעי) הסביר את עמדתו בשיחה עם ענת דוידוב וגולן יוכפז, בתוכניתם ברדיו 103FM.  

"אני, מילואימניק בגזרת בנימין כבר 13 שנים, פרסמתי פוסט וקרה הרבה - לא תכננתי, אני חייב להגיד, אנשים חושבים שיש פה משהו מאורגן, אבל באמת שזו הייתה קריאה מהלב אחרי פטירתו של בראל", אמר מור בפתח דבריו ומיד הסביר: "אני לא רוצה להיכנס פה לפרטי התחקיר, אבל אני יודע מאנשים שהיו שם שהחיילים הכילו את האירוע. אנחנו, אנשי המילואים יודעים שאין מפקד שיגיד לאדם תחתיו שלא יירה כשהוא נתון בסכנת חיים". מור קבע: "זה דבר שלא יכול לעבור אצלנו, לא היינו נכנסים למצב כזה".

בהמשך דבריו הסביר כי אין לו כוונה להיכנס לדיון פוליטי אלא להציג את הבעיה: "אני לא רוצה להיכנס לדיון פוליטי, אין לי עניין עם ממשלה כזו או אחרת, אבל אני כן אומר שיש פה 20 שנה של דרדור, במיוחד בעשור האחרון, ובעשור זה הייתה ממשלת ימין. אנחנו, אנשי מילואים שבאים לשטח, לא אכפת לנו מי בקואליציה אלא אנו לא רוצים שלוחמים ישלמו בחייהם". עוד אמר: "אנחנו שומעים על פטירה של חייל, אבל לא שומעים על הרבה מאוד מקרים של חיילים שנפצעים בגלל שהם מכילים את האירוע".

על השמועה כי הוא הודח מצה"ל לאחר שפרסם את הפוסט, אמר מור כי "לא הדיחו אותי באופן רשמי, אבל יצא ישר מכתב שמזכיר לי קצת התנהלות של מערכת שרוצה להגן על עצמה מהר. הם אומרים שאני קורא לסירוב פקודה, אבל אני ממש לא קורא לסירוב פקודה או לפשוט את המדים". מור סיכם את דבריו ואמר: "אם זה תלוי בי, אני לא אפסיק לעשות מילואים. ואני חייב להדגיש - אין פה פרובוקציה, אני רק רוצה להגן על חיילים סדירים שלא יכולים לדבר".