החיפושים נמשכים: שר הביטחון, בני גנץ, קיים הבוקר (שישי) הערכת מצב במחנה סאלם, ולאחריה ערך סיור על התפר באזור מעבר ג'למה. בסיום אמר גנץ: "אני מסיים ביקור בשטח והערכת מצב משותפת עם כלל הגורמים שעוסקים במרדף אחרי ששת הנמלטים- משב"ס, ממג"ב, מהמשטרה, מצה"ל, משב"כ, כל המעטפת.

בני גנץ (צילום:  אוליבייה פיטוסי פלאש 90)בני גנץ (צילום: אוליבייה פיטוסי פלאש 90)

"אני מתרשם שנעשית עבודה נחושה בשילוב זרועות ראוי בין כל הארגונים. אנחנו נשים בסופו של דבר את היד על האנשים שנמלטו מבית הכלא תוך כדי פעולה נרחבת בשטח, בין שהוא שטח קרוב לאזור הזה ובין בשטחים רחוקים. נמשיך את הפעילות הזו ונבטיח את הביטחון לאזור הזה. כאמור, אני התרשמתי מאוד משיתוף הפעולה שהוא חיוני להצלחה של מה שקורה כרגע בשטח, בין ברמה המודיעינית ועד לרמה המבצעית בשטח. שיתוף הפעולה הזה יימשך ואנחנו בסופו של דבר, במוקדם או במאוחר, נשים את היד על מי שצריך לשים עליו את היד".

עוד הוסיף: "אנחנו ממשיכים את הפעילות שלנו בשטח ולצד זאת צריך להבין שמדובר בשישה אנשים בתוך מיליונים שחיים פה. צריך להיות מסוגלים לטפל בשישה האלה ובעוזריהם מבלי שנפר את האיזונים האחרים שנמצאים בתוך השטח. אני מקווה שהיום ייגמר שקט, כך או כך צה"ל ערוך לכל התפתחות בכל אחד מהמקומות".

כוחות משטרה באזור כפר נאעורה בחיפוש אחר האסירים שברחו מכלא גלבוע (צילום: פלאש 90)כוחות משטרה באזור כפר נאעורה בחיפוש אחר האסירים שברחו מכלא גלבוע (צילום: פלאש 90)

בתוך כך, עיתון "אל אחבאר" היוצא לאור בלבנון דיווח היום כי הרשות הפלסטינית החלה בשיתוף פעולה עם ישראל על מנת לעזור לה ללכוד את ששת המחבלים שברחו מכלא גלבוע, זאת בניגוד לעמדתה הרשמית.

עוד דווח כי בכירי הרשות חוששים מהסלמה שתיווצר בקרב האוכלוסייה הערבית בערי יהודה ושומרון בעקבות האירוע, וכי בשטח כבר החלו פגישות תיאום בין שירותי הביטחון של הרשות הפלסטינית, לבין הכוחות הישראלים.